Samsun

Bir hayali daha gerçeğe çevirdik

TOKİ ve Vezirköprü Belediyesi iş birliğinde yapımı devam eden kentsel dönüşüm projesinde 2+1 ve 3+1 konutlarının kura çekimi, Atatürk İş Merkezinde gerçekleştirildi.

Bir hayali daha gerçeğe çevirdik

14 Ocak 2019 12:56
-A

+A

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, "Nalbantlı Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi çerçevesinde inşa edilen 504 konutun 240'ı için kura çekimi gerçekleştirdik“ dedi.
VEZiRKÖPRÜMÜZ iÇiN ÇALIŞIYORUZ
Bugün 249 hak sahibinin kurasını noter huzurunda gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Edis, "Kentsel dönüşüm projemizde inşaat devam ediyor. İnşallah 2019 yılı kasım ayına kadar tamamen bitecek ve anahtar teslimini gerçekleştireceğiz. Çarpık yapılaşma bulunan ve yeterli sosyal donatı bulunmayan alanda “yerinde dönüşüm” esas alınarak, hak sahiplerine nitelikli bir yaşam alanı oluşturulması amaçlandık.Bu vesileyle 504 konuttan 205’i 2+1 ve 299’u ise 3+1 planında tasarlandı. Dönüşüm projesinde geleneksel mimarinin modernize edildiği bir anlayış hâkim kılındı" diye konuştu.
DURMAK YOK YOLA DEVAM EDiYORUZ
Mahalle konseptli projede, yerleşim alanı dükkânları, meydanı, oyun ve spor alanları, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezi haline dönüştürüldüğü vurgulayan Başkan Edis, "Vezirköprü'müzün kendi mimarisine, kendi kültürüne, kendi değerlerine, coğrafi özelliklerine uygun yaşam alanları oluşturulmasına öncelik veriyoruz. Kentsel tasarımı yerel mimari doku, mahalle kültürü ve yatay mimari anlayışla şekillendiriyoruz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...