Samsun

Bu nasıl vurdumduymazlık?

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ülke genelinde bir çok tedbir alınırken, Samsun’da Atatürk Bulvarı üzerinde yürütülen kavşak ve refüjleri çiçeklendirme çalışmasında kadın işçilerin korumasız olması pes dedirtti

Bu nasıl vurdumduymazlık?

30 Mart 2020 07:35
-A

+A

Korumasız çalışıyorlar
İŞÇİLER koronavirüs tedbirlerini adeta yok sayıyor. Türkiye genelinde bütün kurum, kuruluş ve belediyeler dünyayı etkisi altına alan virüsle ilgili önlemler alırken, Samsun'da kavşaklarda çiçeklendirme çalışması yapan kadın işçiler tedbirsiz şekilde çalışarak adeta virüse davetiye çıkarıyor. Kadın işçilerin sosyal mesafeyi korumadan ve maskesiz şekilde iç içe çalışmaları vatandaşların da tepkisini çekti.
Vatandaşlar tepki gösterdi
Atatürk Bulvarı'nda çalışan kadın işçileri korumasız şekilde çalışırken gören vatandaşlar, "Gerek devletimiz gerekse biz vatandaşlar virüsün yayılmasını engellemek için önlemler alırken bu işçilerin burada iç içe korumasız çalışması kabul edilemez. Yetkililer  kontrol etmiyor mu?. Tamam belki bu çiçeklerin şimdi dikilmesi gerekiyor ama hiç bir şey insan sağlığından önemli değil. Hem kendi hem de başkalarının sağlığını tehdit eden bu çalışmaya son verilmelidir" dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU