Samsun

Bu okul kimin?..

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Samsun -Alaçam Göçkün 75 yıl Yatılı Bölge Ortaokulu 1998 yılında yapılarak E_itim ve Ö_retime açılmı_ ve 2016 yılında kapanmı_tır. 24 Derslikli, i_ atölyeleri, konferans salonları, toplamda 500 ö_rencinin e_itim alabilece_i, 300ö_rencinin yatılı kalabilece_i Kız ve Erkek ö_renci yurtları, Ö_retmenlerin kalabilece_i 12 lojman ve idari binalardan olu_an dev yatırım kaderine terk edilmi_tir. Bu okul kimin? Bu okul kimlerin parasıyla yapılmı_tır? Vatanda_larımız adına sormak istiyorum

 Bu okul kimin?..

3 Eylül 2019 06:03
-A

+A

Bu devasa yatırımın ülkemiz gençliğinin hizmetine sunulması gerekirken! Çürümeye terk edilmesine bir anlam vermek olanaksızdır. Bu okulun bu halde çürümeye terk edilmesinin altında başka rant hesapları ve birilerini kayırma mı var diye endişeler vardır.
Zeybek; Okulun içerisini gezdiğimizde çürümeye terk edilmiş battaniye, yastık, yorgan ve döşeklerin yanında dayanıklı malzemelerin söküldüğünü görüyoruz. Derslikleri, idari bölümleri,  atölyeleri, konferans salonları, spor salonları, kız ve erkek öğrenci yurtlarıyla birlikte 139 dönüm alan üzerine kurulmuş Alaçam Göçkün Yatılı Bölge Ortaokulunun kapatılarak, kaderine terk edilmesinin nedeni nedir? Alaçam da okul ihtiyacı olmadığı için kapatıldıysa, yeni okullar neden yapılıyor olmalı! Birçok yerde öğrencilere yurt bulunamazken buradaki yurdun ve okulun kullanım dışı bırakılması akıllara çeşitli kuşkuları düşürmektedir.
MEB YAPILARINA SAHsP ÇIKSIN!
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Milli Eğitim Bakanlığının yatırımlarının bu kadar kısa sürede atıl kalması düşündürücüdür. Gerekçesi ne olursa olsun bir yatırım 18 yıl gibi kısa sürede atıl duruma düşmemelidir. Bu yatırımların tamamı milletimizin alın teri ve vergileriyle yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının yatırımları isabetli ve uzun süreli olmalı ve gençliğimize hizmet vermelidir.
Zeybek; Alaçam Göçkün Yatılı Bölge Ortaokulunun Kurulu bulunduğu 139 dönüm alan ve bu alan üzerine yapılmış binalar birilerinin iştahını kabartmış olmalı ki, bu güzelim eğitim kurumunun atıl duruma düşmesi sağlanmıştır. Geniş ve güzel bir alana sahip okulun çeşitli çevreler tarafından alınmak istendiği duyumları tarafımıza gelmeye başladı. İlgili, yetkili kimler var ise bu okula sahip çıksın! Bu dev yatırımın mevcut halini görünce üzülmemek imkânsızdır. Milli Eğitim Bakanımız ve bütün bakanlık yetkililerinin konuyu inceleyerek burada çürüyen, yok olan malzemelerin tespiti yapmalı ve bu okulu çürümekten kurtararak gençliğimizin hizmetine sunması bekliyoruz. Bunun takipçisi olacağız. Haber Merkezi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...