Büyük Anadolu Hastanesi'nden glokom konulu seminer

Sağlık 18 Mart 2018 15:49
Videoyu Aç Büyük Anadolu Hastanesi'nden  glokom konulu seminer
A
a

Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından sosyal sorumluluk çerçevesinde bilgilendirme amacıyla düzenlenen sağlık konferanslarının bir yenisini Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde gerçekleşti

Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Hastanesi hekimlerinden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Talha Özdemir'in katılımıyla Glokom' konulu seminere Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çalışanlarının yoğun katılımlarıyla gerçekleşti.
Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Hastanesi hekimlerinden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Talha Özdemir gerçekleşen programda glokom konusunu anlatırken, trifokal lenslerin uzak ve yakın gözlüklerden kurtulunabileceğini söyledi.
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Esen, "Değerli katılımcılar sizleri saygıyla selamlıyor, tekrardan hoşgeldiniz diyorum. Hastane olarak hem Samsun ve çevre il ve ilçelerinde gerçekleştirdiğimiz sağlık konferanslarımızın bir yenisinde daha sizlerle bir aradayız. Bilgilendirmeye yönelik gerçekleştirdiğimiz programımızda alanında uzman doktorumuzu sizlerin ayağına getirerek öğrenmek istediğiniz konular üzerine bilgi sahibi yaparak aklınıza takılan sorulara da yanıt verme fırsatı oluyor. Şimdiden sizlere sağlıklı bir yaşam dilerken, desteklerinden ötürü Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne teşekkür ediyorum" dedi.
Trifokal lens göz içi uygulaması ile kişinin uzak ve yakın gözlüklerinden kurtulabileceğini söyeleyen Op. Dr. Talha Özdemir; 'Günümüzde artık genç yaşlı herkes bilgisayar gibi teknolojik cihazlar kullanıyor. Dolayısıyla bunların orta derece dediğimiz bir mesafeye ihtiyacı vardı. Trifokal lensin teknolojisi gereği üzerinde bulunan halkalar sayesinde ışık yakın, orta ve uzak mesafeye odaklanabiliyor. Trifokal lens teknolojisi bu alanda devreye girerek ve üç odağı görmemizi sağlıyor. Böylece hastalar ameliyat sonrası numaraları doğru olarak gerçekleşmişse gözlüksüz hale gelebiliyorlar" dedi.
Konferansın sonunda Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Talha Özdemi katılımcıların sorularına cevap verdi.
Büyük Anadolu Hastaneleri, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nail Kırmacı'ya, İdari ve Mali İşler Müdürü İsa Sezgin'e ve Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çalışanlarına katılım ve destekleri için teşekkür ederiz.  
Kaynak : Şenay ŞAHİN
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR