Samsun

Büyük yürekli kardeşlerimizi tebrik ediyorum

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Birleşmiş Milletler tarafından ‘Engelliler Günü’’ olarak kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Köktaş, “Bugün spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına, her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele takdire şayandır. Onların bu başarısı bizleri gururlandırıyor, onurlandırıyor. Bir kez daha bu büyük yürekli kardeşlerimizi tebrik ediyorum” dedi

Büyük yürekli kardeşlerimizi tebrik ediyorum

3 Aralık 2019 06:10
-A

+A

Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi. "Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın artması açısından çok önemli bir gündür. 
Gelişmiş toplumların en önemli özelliği, engelli insanların kendilerini ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri, eşit vatandaşlar olarak toplumda var olabilecekleri imkanlara ulaşabilmeleridir.
Hamdolsun,  ülkemizde son 17 yılına damgasını vuran insan merkezli yönetim anlayışı ile engelli vatandaşlarımız ile ilgili yapılan düzenlemeler yanı sıra günlük yaşama katılabilmeleri, toplumla bütünleşebilmeleri, fırsat eşitliğine sahip olarak toplum için katma değer üretecek bir konuma gelmeleri için tüm imkânlar seferber edildi, edilmeye de devam ediyor.
Bugün spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına, her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele takdire şayandır. Onların bu başarısı bizleri gururlandırıyor, onurlandırıyor. Bir kez daha bu büyük yürekli kardeşlerimizi tebrik ediyorum.
Bu düşüncelerle, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, tüm engelli kardeşlerimize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam getirmesini diliyorum” dedi. Şila KURUMAHMUTOĞLU
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU