Samsun

Büyükşehirden aldığı destekle çilek üreticisi oldu

Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçi desteklerin yararlanan Aziz Sekban, çilek üreticisi oldu. Sekban, yetiştirdiği çilekleri Büyükşehir Belediyesi’ne getirerek, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır’a ikram etti

Büyükşehirden aldığı  destekle çilek üreticisi oldu

29 Ağustos 2018 14:31
-A

+A

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın 2015 yılından bu yana verdiği çiftçi destekleri devam ediyor. Desteklerden bu güne kadar yaklaşık 120 kişi istifade ederken, yılbaşından itibaren de 85 kişiye fidan ve tohum desteği verildi.

Canik ilçesine bağlı Gökçepınar mahallesinde yaşayan Aziz Sekban isimli vatandaş, aldığı fidan ve tohum destekleriyle 3 dönümlük arazisinde çilek yetiştiriyor. Arazisinin 1 dönümlük kısmı için Büyükşehir Belediyesi’nden yardım alan çiftçi, üretimini büyütüyor. Yetiştirdiği ürünleri toptan 8 TL, pazarlarda ise kilosu 10 TL’den satışa sunuyor.

Organik olarak yetiştirdiği çilekleri ikram etmek üzere Büyükşehir Belediyesi’ne getiren çiftçi Aziz Sekban, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır’ın misafiri oldu. Verdikleri desteklerden olayı Çakır’a teşekkür eden Sekban, üretmeye devam edeceğini kaydetti. Başkan Vekili Turan Çakır ise bol kazanlar temennisinde bulundu. 

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...