Samsun

Çağdaş uygarlığın ve geleceğimizin mimarlarısınız

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, yeryüzünün en kutsal ve en saygın mesleğinin öğretmenlik olduğunu vurgulayarak “Çağdaş uygarlığın ve geleceğimizin mimarı öğretmenlerimizin günü kutlu olsun” dedi

Çağdaş uygarlığın ve geleceğimizin mimarlarısınız

24 Kasım 2019 06:35
-A

+A

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu 24 Kasım Öğretmeler Günü dolayısıyla yayınladığı mesaj şöyle:
“Bir milletin ekonomik, kültürel, bilimsel ve sanatsal alanda gelişmesi ancak ve ancak güçlü ve köklü bir eğitim sistemiyle mümkündür. İşte bu yüzden, yeryüzünün en kutsal ve en saygın mesleği öğretmenliktir.
Bugün, bütün zorluklara rağmen, büyük bir sabır ve özveriyle ulusumuzun geleceğini ilmek ilmek ören öğretmenlerimizin günü.
Karanlığa ve gericiliğe karşı aydınlığın meşalesini taşıyan değerli öğretmenlerimiz, fikri hür vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için büyük emekler harcarken, ne yazık ki büyük zorluklarla da mücadele etmek zorunda kalmaktadır.
Özellikle son 16 yıllık süreçte, siyasal otoritenin uygulamaya çalıştığı öngörüsüz, hedefsiz, ilkesiz ve başarısız eğitim politikaları; eğitim sistemimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize ağır bedeller ödetmiştir. Eğitim sistemimizde ağır yaralar açan siyasi baskılar ve eğitim emekçilerimizin özlük ve ekonomik haklarına yönelik saldırılar durumu daha da vahim hale getirmektedir.
Bütün bu saldırılara ve yaratılan olumsuz tabloya rağmen umutsuzluğa kapılmama, geleceğe ümitle bakmayı da bizler yine değerli öğretmenlerimizden öğrendik. Çünkü öğretmelerimizin itibarıyla birlikte umutlarını ve mesleki tutkularını kaybetmeleri, aynı zamanda ülkemizin geleceğinin kaybedilmesi anlamına gelir.
O nedenle, öğretmenlerimizin ve bütün eğitim emekçilerimizin mesleki saygınlıklarını yeniden kazanma, özlük, ekonomik, sosyal ve mesleki haklarını elde edebilme adına yürüttükleri mücadeleye bütün benliğimizle katkı sunmaya devam edeceğiz.
Öğretmenlerimizin, Cumhuriyet’imize ve Atatürk ilke ve devrimlerine tutkuyla bağlı nesiller yetiştireceği bir Türkiye'ye en kısa sürede kavuşacağımızdan hiçbir şüphemiz yok.
Bu düşüncelerle, çağdaş uygarlığın ve geleceğimizin mimarı öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevleri başında şehit edilen tüm öğretmenlerimizi bugün aramızda olmayan bütün eğitim emekçilerimizi şükran, saygı ve minnetle anıyorum.”  Mustafa BALÇIK
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU