Samsun

Canik, sempozyumlara hazırlanıyor

Nisan ayı içerisinde iki önemli uluslararası sempozyumun yanısıra, konferans ve paneller ile Uluslararası Müzik Festivali düzenleyecek olan Canik Belediyesi, Mart ayında ise 2. Tiyatro Festivali’nde tiyatroseverleri buluşturmaya hazırlanıyor. Her Pazartesi yapılan Haftalık İstişare Toplantısı’nda sempozyum ve festival hazırlıkları görüşüldü

 Canik, sempozyumlara hazırlanıyor

12 Mart 2018 16:30
-A

+A

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçede uygulanan her projeyi masaya yatırıyor. Her hafta başında Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri ile gerçekleştirilen İstişare Toplantısı’nın bu haftaki ana konusu Nisan ayında dünyanın farklı yerlerinden bilim insanlarını Canik’te buluşturacak olan uluslararası sempozyumlar oldu.
Toplantıda, 6-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek "Medeniyetler Merkezi ve Büyük Güçlerin Hedefi Ortadoğu" konulu 9. Uluslararası Canik Sempozyumu ile 13-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan “Hedefe Doğru İnsan” konulu 10. Uluslararası Canik Sempozyumu hazırlıkları ele alındı.
TiYATRO VE MÜZİK FESTiVALi
Toplantıda ayrıca, 20-22 Nisan tarihleri arasında Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenecek "Şehir ve İnsan" konulu konferans ve paneller için yapılan hazırlıklar da konuşuldu. Toplantının bir diğer konusu da, Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle 23-27 Mart tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenecek Canik Tiyatro Festivali oldu. 5 gün sürecek festivalin hazırlıklarının görüşüldüğü toplantıda, 25-29 Nisan tarihleri arasında yapılacak ve dünyanın bir çok yerinden müzik gruplarını buluşturacak olan Canik Uluslararası Müzik Festivali de masaya yatırıldı.
TiTiZ HAZIRLIK
Yoğun bir Nisan ayı geçireceklerine vurgu yapan Başkan Genç, uluslararası çalışmalarda tecrübeli bir belediye olarak, yine bilim insanlarını buluşturacakları uluslararası sempozyumların hazırlıklarını titizlikle yürüttüklerini söyledi. Genç, “İnşallah Nisan ayında iki önemli uluslararası sempozyumumuzu gerçekleştirerek 10. Uluslararası sempozyuma ulaşacağız. Bunun hazırlıklarını şimdiden yürütüyoruz. Şu ana kadar yapılan hazırlıklar oldukça başarılı şekilde yürütüldü. İnanıyorum ki, daha önce olduğu gibi bu iki sempozyumumuzu da başarıyla tamamlayacağız” dedi.
ULUSLARARASI ETKiNLiKLER
Mart ve Nisan aylarında iki önemli festivale de ev sahipliği yapacaklarını belirten Başkan Genç, 23-27 Mart tarihleri arasında geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Tiyatro Festivali’nin ikincisine hazırlanıyoruz. Kültür ve sanat faaliyetleri kapsamında yürüttüğümüz bu festivalimizde Samsunlu hemşehrilerimiz 5 gün boyunca farklı tiyatro oyunları ve tiyatro gruplarını izleme imkanı bulacak. Yine 25-29 Nisan Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Uluslararası Canik Müzik Festivali’nde dünyanın önemli müzik gruplarını şehrimizde ağırlayacağız. Bu haftaki toplantımızda bu etkinliklerin hazırlıklarını görüştük” diye konuştu. 

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu proje Samsun'u uçurur

Bu proje Samsun'u uçurur

08:05 - 19 Aralık 2018

Terme'ye yeni yaşam alanı!

Terme'ye yeni yaşam alanı!

08:06 - 19 Aralık 2018

Kaymak’tan, Coşkun’a ziyaret

Kaymak’tan, Coşkun’a ziyaret

08:09 - 19 Aralık 2018

Yatırımlara devam

Yatırımlara devam

08:10 - 19 Aralık 2018