Samsun

Canik birlik ve beraberlik içinde

Türk Kızılay’ı Canik Şubesinin katkılarıyla Canik Gülbahar Hatun Anaokulun ’da paylaşmanın, yardımlaşmanın birlikteliğin ve sevginin ifadesi olan ’Aşure Günü’ etkinliği düzenlendi.

Canik birlik ve beraberlik içinde

9 Ekim 2018 17:09
-A

+A

Velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinliğe Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Bakiye Can Usta ve Mustafa Kaplan, Okul idarecileri ve misafirler katıldığı programda Roman Mehteran takımı ilahi seslendirmesinin ardından, Canik Müftü Vekili Veysel Yılmaz tarafından dua edildi.
CANiK iLÇESiNDE SES GETiRiYORUZ
Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs, ”150 Yıllık bir çınarın dalı olarak gelenek ve Göreneklerimizi ve dini vecibelerimizi yavrularımıza yaşatmak istiyoruz. Bu maksatla her zaman Milli Eğitimle işbirliği içinde olduğumuzdan Muharrem Ayının önemli bir ay olduğunu çocuklarımıza yaşatmak istedik. Okul Müdürü Mihrican Önder’in üstün gayreti var. Her zaman yanımızda olan Canik Belediyesi Başkanı Sayın Osman Genç’in desteği ile güzel bir etkinlik geçerletirdik Arıca, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Uzunlara Şube Müdürlerine, Okul idarecilerimize ve eğitimcilerimiz ise bizlerden desteğini esirgemediler. Canik Şubesinin sesi basın danışmanı Köksal Öner'e Yavuz Selim Mahallesi Mehteran takımızda bizleri geçmişe götürerek ruhlarımızı okşamışlardır. Kendilerine teşekkür ediyoruz“ dedi
DEVASIZLIK SAYISINI ASGARiYE iNDiRDiK
Okul Öncesi Eğitime devamsızlık oranında büyük düşüş olduğunu ifade eden Okul Müdürü Mihrican Önder, ”Okul öncesi eğitimde okullaşma oranını yükseltmek amacıyla çeşitli proje ve etkinlikler yaptık. Veli ziyaretlerini ve alan çalışmalarını önemsedi. Yaptığımız konuşmasında, neticesinde okula devam eden öğrenci sayımızda büyük bir ilerleme sağladık. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Canik Belediyesi Başkanı Sayın Osman Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Uzunlar ve Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs ‘şahsim ve kurumum adına teşekkürlerimi sunuyorum. Canik’te biz büyük bir aileyiz“ diye konuştu
ANAOKULUN'DA BELGE TÖRENi DÜZENLEDi
Gülbahar Hatun Anaokulun ’da 2017-2018 Eğitim yılında sürekli devam eden öğrencilerin velilerine Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar tarafından teşekkür belgesi verilmesinin ardından Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs ise öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. Aşure ikramının ardından program sona erdi.

Kaynak : Köksal ÖNER

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...