Samsun

Canik ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa yolunda

Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak olduğu Erasmus+ KA2) "RESCON" projesi; 5 ülke temsilcilerinin (Avusturya, İtalya, Belçika, İngiltere ve Türkiye) katıldığı ilk toplantısı 1-2 Ekim tarihlerinde Avusturya'nın İnnsburck şehrinde yapıldı.

Canik ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa yolunda

9 Ekim 2018 17:08
-A

+A

Toplantıya Projenin Türkiye ortağı olarak yer alan Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar ve Samsun Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Ayhan Taşkın katıldı.
TÜRKiYE’DEKi KURUMLAR ARASINDAKi iŞ BiRLiĞi
Çocukların Psikolojik Sağlamlık ve Öz Güvenliğini Desteklemek için Yenilikçi Yöntemler
Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği konulu Erasmus+KA2 kapsamında hibe alan "RESCON" projesi, Avusturya, İtalya, Belçika, İngiltere ve Türkiye’deki kurumlar arasındaki iş birliği sonucunda meydana gelmiş olup, erken yaşta okul terki ile ilgili ulusal veya uluslararası düzeyde yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi, transfer edilmesi ve uygulanması amacını gütmektedir.
 YENiLiKÇi YÖNTEMLERiN GELiŞTiRiLMESiDiR
 24 ay boyunca devam edecek proje sürecindeki temel hedef okul öncesi öğretmenlerinin mesleki memnuniyet ve yeterliliklerinin artırılması için yenilikçi yöntemlerin geliştirilmesidir. Katılımcı öğretmenler okul ortamında öğrencilerinin etkin öğrenme ve eğitim sürecinde kalması için yenilikçi yöntemleri mesleki hayatlarında uygulamaya geçireceklerdir. Proje içeriği ve hedeflerinin proje ortakları tarafından iyice benimsenmesi ve ortaklar arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacını taşıyan başlangıç toplantısı 1-2 Ekim tarihleri arasında Avusturya’nın Innsbruck şehrinde gerçekleştirilmiştir.
DENEYiMLERiNi AKTARDILAR
Projenin Türkiye ortağı Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar ve Samsun Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Ayhan Taşkın Proje toplantısında Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün misyon ve işleyişinin yanı sıra, Canik ilçesinde erken yaşta okul terki ile ilgili yapılan iyi uygulamaları proje ortakları ile paylaşarak deneyimlerini aktardılar. Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar'ın sunum yaptığı toplantıda diğer ülke temsilcileri de kendi ülkeleri ile ilgili sunum yaparak deneyimlerini paylaşmışlardır. Toplantı sonunda proje koordinatörü Ovagem AGAİDYAN tüm katılımcılara sertifikalarını vererek teşekkür etti.
 5 toplantı ve 1 Eğitimden oluşan Projenin bir sonraki toplantısı Ocak ayı içerisinde Belçika’da tüm proje ortaklarının iştiraki ile gerçekleştirilecektir.

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...