Samsun

Canik’te “2023 Eğitim Vizyonu” heyecanı

Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar başkanlığında, Canik İlçesi’ndeki tüm okulların okul müdürleri ile “2023 Eğitim Vizyonu” tanıtım ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Canik’te “2023 Eğitim Vizyonu” heyecanı

6 Kasım 2018 11:06
-A

+A

İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Esen’in başkanlığında tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla düzenlenen toplantının ardından, İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen’in de talimatıyla hiç vakit kaybetmeden Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar başkanlığında bir araya gelinen toplantıda, eğitime yeni bir ivme kazandıracak olan 2023 Eğitim Vizyonu tüm bölümleri ve detayları ile ele alındı, okul müdürleri ile görüş alışverişi  yapıldı.
PROJEYE ÖNEM VERiYORUZ
Önümüzdeki yıllarda eğitimde izlenecek yol haritasını öngörüye sunan “2023 Eğitim Vizyonu”ndan özet bölümlerle okul müdürlerine seslenen Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, “Eğitim-Öğretim sisteminin hedefi, aklıselim, kalbi selim, zevkiselim sahibi bireyler yetiştirmek olmalıdır. İlimizde yürütmekte olduğumuz Samsun Maarif Hareketi Projesi’ne önem veriyoruz. Maarif Hareketi ile Samsun’da ve Canik’te eğitimde güzel bir heyecan oluştu. 2023 Eğitim Vizyonunun da Maarif Hareketi amaç ve hedeflerine çok yakın olduğunu, bu konuda Samsun İli ve Canik İlçesi olarak hiç güçlük çekilmeden daha iyi bir hızla ilerlemeye devam edileceğini“ sözlerine ekledi.
ÜZERiNDE TiTiZLiKLE ÇALIŞIYORUZ
Vizyon belgesine baktığımızda milli eğitimde toptan bir dönüşümün öngörüldüğünü dile getiren Mustafa Uzunlar, “İçerisinde bütün tarafların olduğu, öğretmenin, öğrencinin, velinin, okul aile birliğinin, fiziki mekanların olduğu toptan bir dönüşümü amaçlayan, üzerinde titizlikle çalışılmış bir vizyon belgesi var elimizde." diye sözlerine ekleyerek, tüm okul müdürlerine Canik İlçe Milli Müdürlüğü tarafından bastırılıp kitapçık haline getirilmiş olan “2023 Eğitim Vizyonu”  kitapçıklarını dağıttı.
iLÇEYE ULAŞTIRILMASINI iSTiYORUZ
“Her konuda ayrı bir yazı, ayrı bir talimat beklemeye gerek yok, herkes durumdan vazife çıkarmalı” diyen Uzunlar, ”Toplantının ardından ilk iş olarak, okullarda, konusu sadece “2023 Eğitim Vizyonu” olan olağanüstü öğretmenler kurulu toplantıları yapılmasını, bu toplantılarda Eğitim Vizyonunun tüm detaylarıyla incelenerek değerlendirilmesini, öğretmenlerden alınan görüş ve önerilerle her okuldan bir “2023 Eğitim Vizyonu Raporu”nun İlçeye ulaştırılmasını istiyoruz. Bu konuda Canik’te her okulun üzerine düşen görevi layığıyla yapacağından eminim. 2023 Eğitim Vizyonu”nun tüm ülkemize, eğitim camiası ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...