Samsun

Çarşamba Belediye Meclisi gündemsiz toplandı

Çarşamba Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı gerçekleştirilirken, gündemsiz toplantıda sohbet edildi görüş alışverişinde bulunuldu

Çarşamba Belediye Meclisi gündemsiz toplandı

8 Ağustos 2020 06:04
-A

+A

Çarşamba Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısı gündemsiz gerçekleştildi. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan Çarşamba’da yapılan sosyal, kültürel, eğitim, spor, ekonomik, tarımsal çalışmalara vurgu yaparken, hayata geçirmek istedikleri projeleri de anlattı. Belediye Meclis Üyeleriyle sohbet ederek görüş alışverişinde bulunan Başkan Doğan;  Çarşamba’da sosyal tesis ve düğün salonu olarak kullanılan binanın önümüzdeki birkaç ay içinde aşevi olarak hizmet vereceğini söyleyerek, günde 400 aileye yemek verildiğini ve hizmete girecek aşevinde geniş bir alanda vatandaşlara daha çok yemek hizmeti vereceklerini belirtti. Çarşamba’da doğuyaka’da eski Pazar yerinin olduğu alanda eğreti binaların yıkılmasından sonra o alana 4’er katlı 6 şar daireli toplamda 72 daire olmak üzere ‘Aşiyan Evleri’ kuracaklarını ve bu projeyi önümüzdeki günlerde hayata geçirmek için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
‘Doğal yaşam parkı, millet bahçesi olacak’
Su arıtma tesisi projelerinin hayata geçirilmeye çalışıldığına vurgu yapan Başkan Doğan, Çarşamba’da bulunan yağmur suyu ve temizlenmesi gereken suyun arıtılarak su şebekesine aktarılacağını dile getirdi. İçme suyu şebeke ağının genişletilmesi için yapılmakta olan Salıpazarı Barajından, Çarşamba’nın suyunu getireceklerini belirterek “Şu anda Çarşamba ve Samsun’un içme suyu Gökçeçakmak barajından karşılanıyor. Gökçekmak Barajındaki su Samsun’a ancak yeterli gelir. Bizde Çarşamba olarak, yapımı devam eden Salıpazarı Barajından suyumuzu getirmek istiyoruz. Böylece su ihtiyacımızı karşılayacağız, hem de kaynak suyu kullanacağız” dedi. Çarşamba’nın çöp sorununa da değinen Doğan “Çarşamba’da çöp sorunumuz yok. Çarşamba’nın her yerine çöp kokteynırları yerleştirdik. Şu anda bile kokteynırlar yeterli gelmiyor, daha çok çöp kokteynırı yerleştireceğiz. Çöp sorunu olmayacak’ dedi. Çarşamba Doğal Yaşam Parkını da Millet Bahçesine dönüştüreceklerini belirten Başkan Doğan, burada vatandaşların daha iyi hizmet alacaklarına işaret etti.  Çarşamba’da 6 katlı otopark projeli olduğunu ve yakında çalışmalara başlayacaklarını belirten Başkan Doğan, sporcuların yetiştirilmesi için Çarşamba’da sporcu konağı yapmak istediklerini vurguladı ve sporculara Belediye olarak, destek olacaklarını söyledi.
‘Üreticilere belediye olarak destek veriyoruz’
Çarşamba’da şeker pancarı üretiminin de yaygınlaştırıldığına dikkati çeken Doğan, üreticinin sebze ve meyve üretiminin yanında şeker pancarı üretiminde de Belediye olarak destek verdiklerini dile getirdi. CHP Çarşamba Belediye Meclisi Üyesi Namık Kemal Sonkaya, tarım konusunda belediyenin üreticilere destek olması gerektiğine işaret ederek ‘Çarşamba, tarım bölgesi. Şimdi fındık mevsimi. Fındık işçileri çalışacak, üreticiler çalışacak. Fındık işçilerinin barınabileceği yerler, sosyal yerler olmalı. Belediye olarak bunun için ne yapabiliriz? Bunu görüşelim’ dedi. Başkan Doğan, ‘Tarım alanında Belediye olarak üreticilere destek verdiklerini, bu konuda da istişare yaparız, bu konuyla ilgili yapılabilecekleri konuşuruz’ dedi. AK Parti Çarşamba Belediye Meclis Üyesi-Çarşamba Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Kerim Deniz’de, Çarşamba’da (v.c. gibi, park gibi) engellilerin rahatça kullanabileceği yerler sağlanmasını istedi. Başkan Doğan, engelliler için gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti. Tekstilkent projesinde, yatırımcıların projeyi hayata geçirilmesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Doğan, Çarşamba OSB’de de çalışmaların son aşamaya geldiğini ve çok yakında OSB projesinin hayata geçirileceğini belirtti. Kentsel dönüşümün de başarıyla hayata geçirildiğini söyleyen Doğan, ihtiyaçların giderildiğine işaret ederek, sorunların çözüme kavuşturulduğunu ifade etti. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba’da çok sayıda mahalleye beton yol yapılarak yol sorunlarının çözümlendiğini, yakında yol için ihaleye çıkılacağını ve önümüzdeki yıl yol sorunu kalmayacağını söyledi.
Serdar OKTAV   
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU