Samsun

Çarşamba Belediyesi’nden kütüphane hamlesi

Çarşamba Belediyesi’nin Eylül Ayı toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi

Çarşamba Belediyesi’nden kütüphane hamlesi

5 Eylül 2020 06:51
-A

+A

4 gündem ve 2 gündem dışı maddelerinin görüşülmesi için  toplanan Çarşamba Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında önemli kararlar alınırken, Belediye Başkanı Halit Doğan, Belediye olarak 2. Kütüphaneyi Çarşamba’ya kazandırmak istediklerini ve bu konuda çalışmalar yaptıklarını söyledi. Gündemin 1. Maddesi olan Çarşamba’nın Çay Mahallesi’nde Huzurevi alanında bazı çalışmalar yapılmak üzere imar plan değişikliği talebi görüşülerek,  İmar-Plan Komisyonu’nun raporuna göre oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 2. Maddesi olan  yine Çay Mahallesi’nde  154/16 parsel de imar-planı değişikliği talebi görüşüldü. İmar-Plan Komisyonu’nun raporuna göre oy birliğiyle kabul edildi.
Belediye bina zemininde kayma var
Çarşamba Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısı’nda gündemin 3. Maddesi olan Tekstilkent Projesi’nin hayata geçirilmesi için kullanılacak kredinin, Çarşamba Belediyesi adına müteselsilen borçlanma  için Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’a yetki verilmesi talebi görüşüldü, oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 4. Maddesi olan Çarşamba Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü Çalışma Usül ve Esaslarına dair Yönetmeliğin görülmesi talebi oy birliğiyle kabul edildi. Gündem dışı olarak görüşülen 5. Maddede Orta Mahalle’de yurt yapılması planlanan yerin yurt yapılmasından vazgeçilmesi üzerine imar planı değişikliği yapılması talebi, İmar-Plan Komisyonu’nun raporuna göre görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Gündem dışı olarak görüşülen 6.Madde’de de Çarşamba’nın Sungurlu Mahallesi’ndeki 1890 m2 lik alanın değerlendirilmesi için imar-planı değişikliği yapılması talebi, yine İmar-Plan Komisyonu’nun raporuna göre oy birliğiyle kabul edildi.
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, ayrıca yaptığı konuşma da; Çarşamba Belediye binasının zemininde kayma olduğunu tesbit ettiklerini ve binanın riskli olduğunu söyleyerek, belediye binasında güçlendirme çalışması yapacaklarına dikkati çekti.  Serdar OKTAV   
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU