Samsun

Çebi Türk Kızılay'ı gönülleriyle birlikte

Türk Kızılay’ı Canik Şube Başkanlığı 2020 yılı ile birlikte Genel Merkezden aldıkları onay ile projelerini uygulamadan önce Türk Kızılay’ı gönüllerini eğitiyorlar

Çebi Türk Kızılay'ı gönülleriyle birlikte

20 Ocak 2020 06:57
-A

+A

Her Cumartesi Türk Kızılay’ı Canik Şube Başkanlığı tarafında düzenlen eğitici programlarda bir araya gelen Türk Kızılay’ı gönüllüleri hem yapacakları projeler için bilgilendirilirken yerel yöneticiler tarafından çeşitli konularda bilgilendiriliyorlar. 151 yıldır sönmeden devam eden hizmet ateşini Canik şubesi dede söndürmeden sürekli sıcak tutmaya çalışıyorlar. Ortak noktaları olan iyilik hareketi için neler yapabiliriz, neler yapmalıyız gibi konularda istişare yapıyorlar. Türk Kızılay’ı gönülleri hem birbirlerini böylece daha iyi tanıyorlar hem de birlerine destek oluyorlar. İlçe Müftüsü Ali Cebi Canik Şubesinde bir araya Türk Kızılay’ı gönüllerine dini bilgilerini aktarırken de İyilik hareketi ile uğraşan insanların Mevla tarafından nasıl ödüllendirildiği konularında sohbet etti.
HEP BiRLiKTE ÇALIŞIYORUZ
Hilali Ahmer’in evlatları olarak bir araya gelerek neler yapabiliriz neler yapmalıyız konularında istişarelerde bulunduklarını altını çizen Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs, "Mağdur insanlarımızın durumunu şubemizde değerlendiriyor ve onlara nasıl yardımcı oluru istişaresinden sonra harekete geçiyoruz.2020 projelerimiz Genel Merkezimiz tarafından onaylandığından projelerimizin alt yapılarını oluşturuyoruz. Hafta sonları ilçemizin ileri gelenlerini şubemize davet ederek gönüllerimizi bilgilendiriyoruz. Bu hafta değerli ilçe Müftümüz ve Türk Kızılay’ı üyesi olan Sayın Ali Cebi bizleri bilgilendirmişlerdir. Biz Türk Kızılay’ı olarak iyilik hareketi öncülüğünde doğru yoldayız. biz paylaşmayı biliyor ve paylaşmayı öğretiyoruz. Nerede bir mazlum varsa biz onların yanındayız. Kimsesizlerin kimsesinin sayısını artırmak bizim derdimizdir. Biz balık vermiyoruz balık tutmayı öğretiyoruz. Şubemizin kapıları gönüllü adaylarımıza açıktır. Bu hafta sonu bizleri bilgilendiren ilçe müftümüze teşekkür ederim" dedi.
iKiMiZ iÇiNDE ANLAMI ÇOK BÜYÜK
Türk Kızılay Canik Şubesi Başkanlığı tarafında 10 Ocak Gazeteciler günü nedeni ile ve ayrıca doğum gününe rastlayan Türk Kızılay’ı gönüllüsü Nurdan Tuncel ile birlikte pastayı keşen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü ve ayrıca Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Gazeteci Köksal Öner, "Gazeteciler günümü hatırlayarak benim ve Nurdan Tuncel hanımefendi adına düzenlene pastayı hep birlikte kesmenin mutluluğunu sizlerle birlikte yasıyoruz. Ayrıca bana bu güzel sürprizlerinden dolayı değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hatice Örs hanımefendiye huzurlarınızda teşekkür ediyorum" diye konuştu.    
Canik ilçe Müftüsü ve Türk Kızılay’ı üyesi olan Sayın Ali Cebi tarafında katılımcılara çeşitli hediyeler verilmesinin ardında program hatıra fotoğrafı çekimini ardında son buldu.
Köksal ÖNER
 
 
 
 
  
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU