Samsun

Cemiyet yönetiminden Yılmaz'a ziyaret

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır ile yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti

Cemiyet yönetiminden Yılmaz'a ziyaret

8 Ağustos 2018 11:25
-A

+A

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Çiya Çakır, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'a 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Milletvekili Yılmaz da yeni seçilen Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyelerine başarılar diledi.
HÜKÜMET GEREKLi TEDBiRi ALIYOR
AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, ziyarette, ülke ekonomisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, "Seçim sürecinde de sonrasında da dış güçler, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve hükümetimize karşı olmakla beraber önce terörü destekleme sonra muhalefeti güçlendirme çabalarına girdi ancak başarısız oldular. Şimdi de ekonomi üzerinden bize saldırmaya çalışıyorlar. Hükümet olarak gerekli tedbirleri alıyoruz" dedi.
ÜRETEN BiR TOPLUM OLMALIYIZ
Tedbirlerin alınmasına karşılık 'maalesef üreten toplum' olmaktan uzaklaştıklarına dikkat çeken Milletvekili Yılmaz, "Sadece tüketime odaklıyız. Örneğin Atakum sahilinden geçiyorum, kafeler gençlerle dolu. Gençlerimiz maalesef üretmiyor. Üzülüyorum gerçekten. İş sahalarımız aynı şekilde daralmış durumda. Bu sadece Samsun için geçerli değil. Ülke olarak son yıllarda üreten toplum olmaktan uzaklaştık. 9-10 günlük tatillere seviniyoruz. Tatili seven bir toplum olduk. Bizim şu anda tatil yapma lüksümüz yok. Daha çok çalışmayız, üretmeliyiz. Ekonomiye katma değer katmalıyız" diye konuştu.
SAMSUNSPOR KONUSUNDA ViCDANIM RAHAT
Ziyarette Samsunspor ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Yusuf Ziya Yılmaz, "Büyükşehir Belediye Başkanlığım dönemimde taraftarından medyasına çok kez eleştirilsem de kulübe hem maddi hem de manevi destek olmaya çalıştım. Benim vicdanım rahat. İnşallah İsmail Uyanık'la başlayan şirketleşme süreci tamamlanır ve Samsunspor hak ettiği Süper Lig'e yükselir. Samsunspor'a hep destek oldum, olmaya devam edeceğim" ifadelerini kullandı.  

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...