Samsun

CHP’li belediye meclis üyeleri yerel yönetim eğitimine katıldılar

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu, insan odaklı ve daha yaşanabilir kentler yaratmak hedefiyle, 31 Mart Yerel Seçimlerinde seçilen belediye meclis üyelerinin eğitimine başladı

 CHP’li belediye meclis üyeleri  yerel yönetim eğitimine katıldılar

13 Eylül 2019 06:59
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın işbirliğiyle hazırlanan ve koordinatörlüğünde yürütülen “Belediye Meclis Üyeleri İçin Yerel Yönetim Eğitimi’ne Türkiye çapındaki tüm CHP’li belediye meclis üyeleri katılacak.
9 Eylül’de Samsun’da gerçekleştirilen eğitim çalışmasında Samsun’un 12 ilçesinde görev yapan 21 belediye meclis üyeleri katıldı.
Eğitimin açılışında Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci konuşma yaparak çalışmanın önemine dair görüşlerini aktardı.
Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, yerel yönetim eğitiminin altı dersten oluştuğunu ve CHP’nin yerel yönetim vizyonu çerçevesinde mevzuatlara ve uygulamalara dair teknik bilgiler ve iletişim dersleri anlatıldığını belirtti. Ayrıca Samsun milletvekillerimiz Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek ve Atakum İlçe Başkanı Ali İzzet Kavtelek’de eğitime katılıp katkı verdiler. Belediye meclis üyeleri tarafından ilgiyle izlenen eğitim sonunda katılımcılara birer sertifika verildi.
Eğitimlerin Türkiye çapında tamamlanmasının ardından CHP’li belediye meclis üyelerine altı ayda bir gelişim seminerleri gerçekleştirilecek. Şila KURUMAHMUTOĞLU
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU