• Diğer

Samsun

Çocuklara en çok yatırım yapan belediyeyiz

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Çocuklara en çok yatırım yapan belediye olduklarını söyledi

Çocuklara en çok yatırım yapan belediyeyiz

2 Ekim 2017 17:53
-A

+A

Genç nüfusa sahip İlkadım ilçesinde yatırımı daha çok çocuk ve gençlere ayırdıklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Belediye olarak çocukların eğitiminden, sportif ve sosyal yaşantılarına dokunan birçok hizmeti hayata geçirdiklerini kaydetti.
GELECEĞE YATIRIM YAPAN BELEDiYE
İlkadım Belediyesi,  bünyesindeki eğitim alanındaki başarısıyla adından sıkça söz ettiren İlkadım Etüt Merkezi( İLKEM), Haydi Spor’a, Gelecek İçin Minik Adım, Spor İçin İlkadım, İlkadım Sizden, Fırsatlar Bizden, Sağlık İçin Spor, Spor İçin İlkadım isimli spor alanındaki projelerin yanı sıra semt spor merkezleri projeleri kapsamında mahallelerde yapılan 43 park ve 10 halı saha, Türkiye'nin en büyük gençlik merkezi ile çocuk ve gençleri hizmetlerle kuşatıyor.
ÇOCUK VE GENÇLERi KUŞATAN HiZMETLER
Eğitim, spor ve sosyal alanlarda çocuklarım yaşantılarına katkı sağlamak amacıyla mahallerde yapılan çocuk parkı ve halı saha yatırımlarının devam ettiğini söyleyen Başkan Tok, "Bugünün küçükleri yarınların güvencesi olan çocukların hoşça vakit geçirebileceği modern oyun gurupları ve sosyal alanlar oluşturuyoruz.  Basketbol ve futbol sahası, halı saha, tartan pist, oyun gurupları, fitness aletleri, oturma gurupları, çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları olmak üzere üç yıl içerisinde 10 mahallede 43 park ve 10 halı saha yaparak 8 milyon TL değerinde hizmet yaptık. Vakitlerinin çoğunu oyun parkında geçiren yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın hoşça vakit geçirdiği parkları program dâhilinde baştan aşağıya yeniledik.  Parklarımızda bulunan oyun grupları, yeşil alanlar, park zeminleri ve aydınlatma gruplarımızı tamamen yenileyerek ilçemizde bulunan parklarımızı yeni görünüme kavuşturduk. Yenilediğimiz çocuk parkının yanı sıra yeni park ve spor tesisleri de yaptık. Yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızın 2023 Türkiye’sine hazırlanmasında belediye olarak gereken destek ve katkıları sunuyoruz. Her şey geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımız için. Onlar için ne yapsak azdır” dedi. Yusuf Ziya ÇAKIR
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...