Ekonomi

Demirtaş'tan muhteşem projeler

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, "Ben, hizmet adamıyım. Yeni dönemde de inşallah hizmetlerimiz konuşulacak. Ve İlkadım'ı her zaman olduğu gibi yine beraber yöneteceğiz" dedi

Demirtaş'tan muhteşem projeler

17 Mart 2019 14:16
-A

+A

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, Villa Düğün Salonu'nda 'Proje Tanıtım Toplantısı' gerçekleştirdi. İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin, KADEF Genel Başkanı Bayram Erişgin, Samsun eski Milletvekili Mehmet Çakar, ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı 'Proje Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Necattin Demirtaş, "İlkadım'da hizmet denince, proje denince akla Biz, geliyoruz. Bizim de tek gayemiz hizmetlerimizin konuşulması. Ben, hizmet adamıyım" dedi.  

2009 - 2014 yıllarında hayata geçirdiği birçok projenin İlkadımlılar tarafından hala konuşulduğunu ve İlkadımlının laf değil icraat beklediğini kaydeden Necattin Demirtaş, "İlkadımlılar beni kara kaşıma kara gözüme bağrına basmadı. Allah'a çok şükür. Rabbim, nasip etti ve İlkadımlı hemşehrilerimizin ihtiyaçları nispetinde hizmetler yaptık. İnsanları ötekileştirmeden hizmet odaklı çalıştık. O yüzden her zaman dediğim gibi 'yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.' Vatandaş hizmet istiyor. Lafla peynir gemisi yürümez. O yüzden de biz hep yapacaklarımızı konuşuyoruz. Bu güne kadar da ne dediysek yaptık. Bundan sonra da ne dediysek yapacağız. Yeter ki İlkadımlı bizi bu göreve layık görsün" şeklinde konuştu.

"Şu kadar projemiz var demek marifet değil. Projeyi, proje merkezleri de üretiyor. Yok '55 projem var' yok '100 projem var' demek iş değil. İş, projeyi hayata geçirebilmek. 55 projem var deyipte 5'ini bile hayata geçiremeyenleri çok gördük" diyen Necattin Demirtaş, "projelerini şöyle sıraladı:

EMEK PAZARI

Ev Hanımlarını üretime dahil edeceğiz. Evlerinde yaptıkları her şeyi satabilecekleri pazar alanları oluşturacağız.

ENGELSİZ YAŞAM MEKEZİ

İlkadım'da engelleri ortadan kaldıracağız. Hiçbir engeli vatandaşımız güçlük yaşamayacak. Engelli bireylerle ilgili eksikliklerin giderilmesine katkıda bulunacağız. Onların hayatlarını kolaylaştıracak ve toplumla bütünleşmelerini sağlayacak olan merkezimizde birçok hizmeti hayata geçirerek engelli vatandaşlarımızın engellerini ortadan kaldıracağız.

MAHALLE EVLERİ

Çalışan hanımlar için kreş, emzirme odaları, bir araya gelip sosyalleşebilecek ortamlar ve mekanlar sağlayacağız.

ASKIDA YEMEK

Geçmiş dönemde 'askıda ekmek'i hayata geçirmiştik. Yeni dönemde de 'askıda yemek' hizmetini vatandaşa sunacağız. İlçe sınırlarımız içinde anlaşmalı lokantalarda karnı aç olan her vatandaşımız, hayırseverlerin katkısıyla oluşacak destek sayesinde karnını doyurabilecek.

KAPALI PAZAR YERİ

Tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte belli noktalara kapalı pazar yerleri yapacağız.

ATA YAŞAM MEKEZİ

Atalarımıza her anlamda sahip çıkacağız. ATA YAŞAM MERKEZİ’nde yaşlılarımız istedikleri gibi sosyalleşebilecek ve her türlü aktiviteye olanak bulacak. Huzur evi değil yaşam merkezi olacak.

GEZİCİ ÇÖZÜM MERKEZİ

Artık vatandaşın sorunlarını dinlemek için biz ayaklarına gideceğiz. 'Başkanım size ulaşamıyoruz' sorununu kökten çözecek ve vatandaşın derdini dinleyeceğiz.

MAHALLE ATÖLYELERİ

Gençleri meslek sahibi yapacağız. İşsiz kalarak yolunu kaybeden ve hayata tutunmakta zorlanan gençlerimize meslek öğretip, onları hayatın içine çekeceğiz.

AKILLI OTOPARK

En önemli sorulardan olan trafik sıkıntısını en aza indirecek hizmetler yapacağız. Büyükşehir ile birlikte ya da yetki devriyle otopark yaparak bu soruna da el atacağız.

ÜCRETSİZ İNTERNET

Çağımız teknoloji çağı. Vatandaşa, gençlere kaliteli teknolojiye ulaşma noktasında destek vereceğiz.

İSTİHDAM PROJESİ

İşsizlik, en büyük sorunların başında geliyor. Meslek kursları açarak oluşturacağımız alt yapının adından yatırımcıyla ortaklaşa istihdan yaratacak hizmetleri hayata geçireceğiz.

GÜNEŞ ENERJİSİ

Güneş enerjisi sistemine geçişin yolunu açacağız. Böylelikle hem enerji tasarrufu sağlayacağız hem de kazanım elde edeceğiz.

MAHALLE MECLİSLERİ

Mahalle sorunlarının ele alındığı ve çözüm konularının tartışıldığı meclisler oluşturacağız. Böylece sorunlara yerinde müdahale etmiş ve çözüme kavuşturmuş olacağız.

SÖZ KADINDA MECLİSİ

Kadının yaşadığı yerdeki söz hakkını artıracak. Hem sorunların çözümüne hem de yaşadığı yerin gelişmesine katkı vermesinin yolunu açacağız.

TÜRK DÜNYASI KAMPÜSÜ

Türk Kültür Parkı, Bitki Dünyası, Adrenalin ve Gençlik Parkı, Sosyal ve Kültürel Tesis Alanları, Spor Alanları ve Piknik Alanları gibi alanlar bir araya toplanacak. İnsanlara eğlence ve dinlenme alanları oluşturulacak. Etaplar halinde yapılacak.

SEYİR KULESİ

ilçemizin turizm destinasyonlarının geliştirilmesi, tanıtılması ve marka değerinin oluşturulması açısından büyük önem taşımaktadır. İlkadımı, keyifle izleyebileceğiniz nezih bir mekan olacak.

KÜLTÜR VE DAYANIŞMA MERKEZİ

O bölge halkının eğitim, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapılacak. Ve her türlü sosyal faaliyetin yapılabileceği bir merkez olacak.

UYDU KENT

Yaşanabilir ideal konutlar ve konut yerleşim alanları oluşturulacak. Maliyetine konut üretimi ve satışı yaparak herkese konut sahibi olabilme imkanı sunulacak. Kentsel dönüşüm alanlarındaki projeler için rezerv alanlar oluşturulacak. Arsa ve konut fiyatları düşürülerek etaplar halinde yapılacaktır.

HAYVANCILIK

Hayvancılıkla olsun tarımla uğraşan olsun her vatandaşımıza destek olacak, katkı sağlayacağız. Üreten herkes bizi dostumuz olacak.

ANAOCAĞI KADIN SIĞINMA EVİ

Kadına yönelik şiddet bir insan hakkı ihlalidir ve devlet vatandaşlarının kişi güvenliğini, vücut bütünlüğünü korumakla yükümlüdür. Biz de belediye olarak kadınlarımızın kendi özgür yaşam alanlarını sağlamalarına,  zor yaşam koşullarının kolaylaştırmalarına katkıda bulunacağız.

MUHTARLIK BİRİMLERİ

Hiçbir muhtarımız yer konusunda mağdur olmayacak. İlkadım'da mekan sıkıntısı olan her muhtarımıza ofis oluşturacağız.

HARİKALAR DİYARI

Sağlıklı genç nesiller yetiştirmek için oyun gruplarıyla çocuklarımız zihinsel, fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak, çocuklarımız için eğlenceli alanlar oluşturacağız.

DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI

Daha sağlıklı, kaliteli bir yaşam için vatandaşlarımızı doğal ürün tüketimine yönlendireceğiz. Böylece çiftçimiz, üreticimiz de doğal üretimin pazarı olduğunu görecek ve doğal üretime geçecek. Hem üreticiye hem tüketiciye destek olacağız.

SOKAK AVM

Samsun’un en eski ticaret merkezi olan bu sokağın tarihi sosyal ve kültürel dokusunun korunması ve turizm ticaret merkezi olarak yeniden restore edilmesi ve güzelleştirilmesi sağlanacak. Mesela Mecidiye ve Fatih Sultan Mehmetle başlayabiliriz. Zaten Mecidiye de başlamıştık ama hizmet süremiz yetmedi.

HASTA REFAKATÇİ EVİ

Hastaları tedavi gören vatandaşın en büyük sıkıntısı genellikle konaklama oluyor. Bu sorunu refakatçi evleri yaparak aşacak, vatandaşımızın imdadına yetişeceğiz. Proje tanıtımının ardından meclis üyeleri ve gelen davetlilerle birlikte fotoğraf çektiren Necattin Demirtaş, 'Proje Tanıtım Toplantısı'na gelen herkese teşekkür etti.

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...