Samsun

Devlet Destek Bilgilendirme Toplantısı

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) üyeleri için KOSGEB Samsun İl Müdürlüğü, TKDK Samsun İl Koordinatörlüğü ve Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Samsun Şube Müdürlüğünün katılımları ile ‘Devlet Destekleri’ konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Devlet Destek Bilgilendirme Toplantısı

11 Ekim 2017 12:19
-A

+A

Toplantının açılış konuşmasına yapan Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar, üyelerinin ve yatırım yapmayı düşünen girişimcilerin güncel devlet desteklerinden haberdar olmaları ve bu desteklerden yararlanmalarını sağlamak adına bu bilgilendirme toplantısını düzenlediklerini söyledi. 
KOSGEB Samsun Müdürü Ahmet Dursunoğlu tarafından ARGE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı, İşbirliği- Güçbirliği Destek Programı, KOBİ Gelişim Destek Programı, Genel Destek Programı, Girişimcilik Destek Programı, Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Gelişim Programı ve Uluslar Arası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı konularında bilgilendirme yapıldı.
Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan ise IPARD Programı Hibe Destekleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. IPARD Programı kapsamında desteklenen sektörler, uygulanan destek oranları ve muafiyetler, proje süreçleri ve desteklenen sektörlerde örnek yatırımlar ile ilgili bilgiler aktarıldı.
Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Samsun Şube Müdürü Orhan Şanlı da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ve Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...