Samsun

Doğrudan iletişim, hızlı çözüm

Her Salı gerçekleştirilen Halk Günü toplantısında, her Canikli başkanla birebir görüşme imkanı buluyor. Belediye Başkanı Osman Genç, amaçlarının tüm vatandaşlarla doğrudan iletişim kurmak ve sorunlara hızlı çözüm üretmek olduğunu belirtti

Doğrudan iletişim, hızlı çözüm

12 Aralık 2017 14:43
-A

+A

Canik Belediyesi’nin her hafta Salı günü gerçekleştirdiği, halkın istek ve belediyeden beklentilerini doğrudan Belediye Başkanına ilettiği "Halk Günü Toplantıları" devam ediyor. Canik Belediyesi'nin yerel yönetimde katılımcılığı sağlamak ve ortak çözümde buluşmak anlayışıyla hayata geçirdiği Halk Günü Toplantıları’nda Canikliler, her konuda taleplerini Başkan Osman Genç'e iletiyor.
TEŞEKKÜR ETMEYE DE GELiYORLAR
Başkan yardımcıları ve tüm birim müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda talepler ilgili müdürlüklere iletiliyor. Başkan-vatandaş arasında bire bir görüşmenin sağlandığı halk gününde bazı talepler anında yerine getirilirken, zaman gereken konularda ise hazırlanan form desteği ile iş takibi gerçekleştirilirken, iş aşaması hakkında da iletişime geçilen vatandaşlara bilgi veriliyor. Halk Günü Toplantısı’nda, Başkan Genç'e belediye çalışmalarından dolayı teşekkür etmek üzere gelen vatandaşların da çokluğu dikkat çekiyor.
HALKIMIZLA iÇiÇEYiZ
Canik'te 13 yılda halkla aralarına engel koymadıklarına işaret eden Başkan Genç, "Biz her zaman halkımızın içinde olduk. Halk Günü ile de yoğun programlardan dolayı görüşme imkanımız olmayan vatandaşlarımızla biraraya geliyoruz. Bu buluşmalarımız oldukça da faydalı geçiyor. Halkımızı dinliyoruz, çünkü biz halkımıza hizmet için buradayız. Zaten halktan kopuk olan bir yöneticinin başarılı olması mümkün değildir. Bizim halkımızla aramızda kapılar, duvarlar yok. Halkımızla içiçeyiz" dedi.
BiRLiKTE YÖNETiYORUZ
Şeffaf belediyecilik anlayışı gereği belediyenin kapılarını vatandaşlara her zaman açık tuttuklarını vurgulayan Başkan Genç, "Gerek esnaf ziyaretleri, toplantılar, çeşitli etkinlikler olsun, gerekse sosyal medyada her zaman halkımızla iletişim halindeyiz. Halk Günü'nde ise vatandaşlarımız randevu almaksızın burada dertlerini ve taleplerini iletebilme imkanı buluyor. Biz de birim müdürlerimizle birlikte birinci ağızdan halkın sıkıntı ve beklentilerini almış oluyoruz. Şehrimizi halkımızla birlikte yönetmekten son derece memnunuz" diye konuştu. 

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...