Türkiye

Drone havadan tespit etti, ekipler cezayı kesti

Mersin polisi, drone ile havadan uygulama yaparak trafik ihlali yapanlara ceza yazdı. Emniyet kemeri, ışık ihlali, seyir halindeyken cep telefonu ile konuşma gibi trafik ihlalleri havadan tespit edilirken, radar cihazları da aşırı hız yapanları tek tek yakaladı.

Drone havadan tespit etti, ekipler cezayı kesti

26 Ağustos 2017 14:20
-A

+A

Kurban Bayramı öncesi kontrollerini artıran Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin birçok noktasında uygulama yapmaya başladı. Özellikle aşırı hız, kemer kullanımı konusunda sürücüleri hem uyaran hemde uymayanlara ceza yazan ekipler, havadan da drone ile kontrol yapıyor. Karada radar ekipler havada ise drone, aşırı hız, emniyet kemeri, ışık ihlali, seyir halinde iken cep telefonu ile konuşma gibi trafik ihlallerini tespit ediyor.
Çevirme noktasında trafik ihlali yapan araçları durduran ekipler, kamera kayıtlarına yansıyan hataları sürücülere bildirip cezai işlem uyguluyor. Özellikle bayram öncesi yoğunlaşan trafikte sürücülere daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunan ekiplerin, can ve mal kaybının yaşanmaması için kontrolleri her bölgede yoğunlaştıracağı öğrenildi. Sürücülere özellikle emniyet kemeri kullanmaları, alkollü, yorgun ve uykusuzken araç kullanmamaları yönünde uyarılarda bulunan ekipler, trafik güvenliğini sağlamak için bayram boyunca görev yapacak.İHA
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...