Dubai’de Samsun rüzgarı

Türkiye 26 Mayıs 2015 10:41
Videoyu Aç Dubai’de Samsun rüzgarı
A
a

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Programı kapsamında, “Samsun Mobilya Sektörünün İhracat Kapasitesinin Artırılması Projesi” çerçevesinde, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai Emirliği’nde gerçekleştirilen “Index Uluslararası Tasarım Fuarı”nda açtığı stant büyük ilgi gördü.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi programı kapsamında yürütmekte olduğu, “Samsun Mobilya Sektörünün İhracat Kapasitesinin Arttırılması Projesi” çerçevesinde, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai Emirliği’nde 17-21 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Index Uluslararası Tasarım Fuarı”nda stant ile yer aldı.
 
DÜNYANIN EN PRESTİJLİ FUARLARINDAN
Son yıllarda dünyanın en hızlı büyüyen ve en ilgi çekici pazarlarından olan Dubai’de gerçekleştirilen ve 50’ye yakın Türk firmanın stant ile yer aldığı Index Uluslararası Tasarım Fuarı 17-21 Mayıs 2015 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirildi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası da, mobilya sektörünün dünyada en prestijli fuarlarından olan Index Uluslararası Mobilya Fuarı’nda stant ile yer aldı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu’nun başkanlık ettiği heyette, Samsun TSO meclis üyeleri, Erkan Malkoç, Özgür Uyanık ve Muzaffer Öztel ile birlikte Samsun Mobilya Sektörünün İhracat Kapasitesinin Arttırılması Projesi’nde yer alan toplam 22 kişi yer aldı.
 
SAMSUN STANDINA BÜYÜK İLGİ
Dünyanın dört bir yanından; mobilya üreticileri, dağıtıcıları ve tasarımcılarının yer aldığı fuarda Samsun standına ilgi yüksek oldu. Firmalarının çeşitli katalog, broşür ve tanıtım materyalleri ile yer aldığı Samsun standında, ziyaretçilere projenin ve bölgedeki mobilya sektörünün tanıtımı yapılarak ilgili firmaların ve proje firmalarının ürünlerinin yer aldığı genel proje tanıtım materyalleri dağıtıldı. Program kapsamında ayrıca, T.C. Dubai Ticaret Ataşeliği’ne resmi bir ziyaret gerçekleştirildi.  
 
SAMSUN’A GELECEKLER
Fuarın çok verimli geçtiğini belirten Samsun TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, “Dünyanın birçok ülkesinden katılımın gerçekleştiği fuar, Samsun mobilyasının geniş alanda tanıtılma fırsatının yanında, yeni ticari ilişkilerin de gelişmesine olanak sağladı. Fuar çerçevesinde çok faydalı geçen ikili iş görüşmeleri yapıldı. En önemlisi bazı yabancı firma temsilcileri sektörü ve firmalarımızı daha da yakından tanımak için Samsun’a geleceklerini ifade etti. Sektörün sorun ve ihtiyaçlarına cevap vermek için çaba harcıyoruz. Biz, mobilya sektörüne inanıyoruz ve gerek sektörün ihracatının artırılması, gerekse firmalarının kendini geliştirilmesi anlamında gereken desteği vermeye gayret gösteriyoruz. Sektör temsilcilerimiz dünyanın en önemli mobilya fuarından biri olan fuarda teknolojik gelişmeleri yakından takip etme imkanı buldu. Arkadaşlarımızın ufuklarının gelişmesi açısından bu fuarın katkısının büyük olduğu inancındayım” dedi.

Şennur ERCAN
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER