Samsun

Eğitime yapılan her yatırım Türkiye'nin aydınlık geleceği için

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eğitime yapılan her yatırımın Türkiye'nin aydınlık geleceğine yapılan yatırım olduğunu söyledi

Eğitime yapılan her yatırım Türkiye'nin aydınlık geleceği için

17 Nisan 2018 13:43
-A

+A

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Özel Samsun TAKEV (Türk Alman Kültür Eğitim Vakfı) Anadolu Lisesi yöneticileri ve öğrencilerini ağırladı. Ziyarette Öğrencilerden Sinem Sarıkaya'nın 14 yıl önce küçük bir çocuk iken dedesinin kucağında Başkan Yılmaz ile çektirdiği fotoğrafı tekrar göstermesi Yılmaz'ı duygulandırdı.
HEDEFLERiNiZi YÜKSEK TUTUN
Almanya, Polonya ve Fransa'dan gelen öğrencilerin de yer aldığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eğitime yapılan yatırım ve katkının, geleceğe yatırım yapmak anlamına geldiğini belirterek, öğrencilerden gelecekte Samsun'u en güzel şekilde temsil etmeleri için hedeflerini yüksek tutmalarını istedi.
EĞiTiM iÇiN YAPILAN HER YATIRIM TÜRKiYE'NiN GELECEĞi iÇiN
Konuklarına Samsun'u anlatan Yılmaz, "Turizm, sağlık, spor anlamında Samsun'da her şey var. Türkiye'nin birçok ilinde olmayan Golf sahamız bile var. Bu şehir eski bir tütün şehri. Eskiden Samsun denilince akla tütün geliyordu. Ancak şimdi tütünün yerini fındık aldı. Özellikle eğitim için buraya gelen yabancı öğrencilerimizden isteğim şehrimizi kendi ülkelerinde iyi anlatıp tanıtmaları" dedi. Samsun'un bir öğrenci ve eğitim şehri olduğunu, son yıllarda okullaşmada büyük bir başarı yakalanan Samsun'da eğitim kalitesinin yükseltilmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanların seferber edildiğini de belirten Yılmaz, "Eğitim bizim en büyük önceliğimizdir. Çünkü öğrencilerimize yaptığımız her yatırımı Türkiye'nin aydınlık geleceğine yapılan yatırım olarak görüyoruz" diye konuştu. Renkli görüntülerin yaşandığı ziyaret hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi. 

Kaynak : Şenay ŞAHİN

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...