Ekonomi

Ekonomi’nin yetkilileri bilgilendirdi!

Ekonomi Bakanlığının sağladığı destekler ve gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgilendirme programı kapsamında ilgili heyet; Samsun, Amasya, Sinop ve ilçelerinde yerleşik 80 firma’ya ziyaretlerde bulundu

Ekonomi’nin yetkilileri bilgilendirdi!

7 Mart 2018 14:18
-A

+A

Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüsnü Dilemre başkanlığında ki 51 kişilik heyet içerisinden oluşan ayrı gruplar ihracatçı 80 firmayı eş zamanlı ziyaret ettiler.
GRUPLAR, ALANLARINDA Ki UZMANLARDAN OLUŞTU
Firma ziyaretlerinde her bir çalışma grubunda yer alan İhracat Genel Müdürlüğü; İthalat Genel Müdürlüğü; Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye (TUYS) Genel Müdürlüğü; Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler (SBYYH) Genel Müdürlüğü ile Ürün Güvenliği ve Denetimi (ÜGD) Genel Müdürlüğü temsilcileri, Bakanlık tarafından verilen destek ve hizmetler hakkında firma temsilcilerine bilgiler verdi.
ÇARŞAMBA’DA iKi iHRACATÇI FiRMA ZiYARET EDiLDi
Ekonomi Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Yurdal Şahin Başkanlığında ki grup ise Çarşamba’da Mithat Yılmaz ile Yılmaz Yılmaz Fındık Fabrikalarında yetkililer ile görüştü.
Ekonomi Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Yurdal Şahin Başkanlığında ki heyet Yılmaz Yılmaz Fındık Fabrikası Şirket Ortağı Tufan Yılmaz ve personel tarafından karşılandı.  Fabrikada, Dr. Mehmet Yurdal Şahin Bakanlıktan beklenti ve istekleri sordu. Firmalara, Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen destekleri doğrudan anlatılmayı ve firmaların ihracat, ithalat, yurtiçi/yurtdışı yatırım, serbest bölge ve ürün güvenliği denetimi konularında karşılaştıkları sorunlara çözüm önerileri getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Şahin, “Bu niyet ve aktardığımız başlıklar çerçevesinde ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz” dedi ve Yılmaz Yılmaz Fındık Fabrikası Şirket Ortağı Tufan Yılmaz ile görüş alışverişinde bulundu.
Ağırlıklı olarak fındık ürününün üretici ve ihracatçı açısından sürecinin değerlendirildiği görüşmenin sonunda Dr. Mehmet Yurdal Şahin, şirket idarecilerinden Muhammet Sağlam’a Bakanlığın destekleriyle ilgili bilgilendirme kitapçığı verdi. 
 
 
 
 
 
 
 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...