Samsun

El ele verelim, tüm engelleri teker teker yıkalım

Engelli bireylerin yaşam koşullarını üst seviyeye taşımanın, çağdaş toplumlarda asli hedef olduğunun altını çizen CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu bu konuda atılması gereken daha birçok adım olduğunu kaydetti, bu doğrultuda yapılacak bütün çalışmalara, her platformda destek vereceklerini vurguladı.

El ele verelim, tüm engelleri teker teker yıkalım

3 Aralık 2018 08:01
-A

+A

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklama şöyle:
"Engellilik, yalnızca engelli bireylerimizi ve ailelerini değil, toplumun her ferdini ve kamu otoritesinin tüm dinamiklerini doğrudan ilgilendiren; rehabilitasyon, istihdam ve sosyal hizmet sunumu boyutlarıyla kamusal bir mücadele alanıdır.
Sosyal devletin asli görevinin, engelli yurttaşlarımız ve onların yükünü omuzlarında taşıyan ailelerin, yaşam standartlarını yükseltmek, toplumsal yaşamın her alanında fırsat eşitliği koşullarını sağmak olduğu asla unutulmamalıdır.
Halkımızın bu konudaki duyarlılık ve bilincini en üst seviyeye çıkarmak, engelli yurttaşlarımızın toplumsal yaşama adaptasyonlarının sağlamak, eğitim, sağlık, istihdam gibi öncelikli hakların güvenceye alınması ve ulaşılabilir kılınmasına yönelik daha birçok adım atmak zorundayız. Bu konunun, siyaset üstü bir mücadele alanı olduğunu düşünüyor ve bu doğrultuda yapılacak bütün çalışmalara, her platformda destek vereceğimizi özellikle vurguluyorum.
Tüm halkımızı, kurum ve kuruluşlarımızı, engelli vatandaşlarımızın yaşama dört elle sarılmalarına katkı sunmaya, önlerindeki her engeli teker teker yıkmaya, ailelerinin omuzlarındaki yükü paylaşmaya davet ediyor; tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların cefakar ailelerine, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak : Nesrin HANCIOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...