Samsun

Engelsiz Müzikalden büyüleyen performans

Samsun’dan bir güneş daha doğdu. Engelsiz Dans Ve Engelliler Spor Klubü Derneği, İstanbul çıkartması öncesi Devlet Opera Bale sahnesinde gerçekleştirdikleri müzikalle protokolü büyüledi

Engelsiz Müzikalden büyüleyen performans

17 Mayıs 2018 15:43
-A

+A

Kapalı gişe yaptıkları gösteride 80 dakikalık tek perdelik dans performansında görme engelliler, işitme engelliler, bedensel engelliler ve zihinsel engelliler sahnede hünerlerini sergilediler. Kendi yazdıkları şarkıları birlikte seslendirdiler. Senaryosu Ankara Sanat Tiyatrosundan Erdem Ulusal tarafından yazılan müzikal Türkiye turnesine hazır.
Engelsiz Dans ve Engelli Spor Kulübü Yönetim Kurulu  başkanı Kaan Koç verdiği röportajda; “Bu yola baş koyduğumuzda amacımız sadece engelli bireylerin hayatlarına bir parmak da farklı bir renk katmak ve özgüvenlerini sağlayıp, engelsiz bir bireyden aslından hiç bir farklı olmadğını bilincinde olmarını sağlamaktı. Ama itiraf etmek zorundayım ki projenin bu kadar büyüyeceğini, bu kadar güzel işler başaracağını bizde tahmin etmiyorduk. Derneğimizin tüm üyeleri ve Gönüllüleri ortak çalışmasıyla gerçekleştirdiğimiz bu müzikal sadece beni değil tüm Samsun‘u onurlandırmalıdır” dedi.
 Proje sahibi antrenor ve koreograf Gamze Birsöz Koç; “2006 yılında Türkiye’de ilk kez Samsun‘da gerçekleştirdiğimiz tekerlekli sandalye dansını yine Samsun’da bir adım ileriye götürüp bu kez Dünyada ilk olan Engelsiz Müzikali gerçekleştirdik. Tüm engel gruplarının aynı anda aynı sahnede yer aldıkları dansın, müziğin ve tiyatronun birlikte işlendiği bu büyük gösteri ilk kıvılcımın ateşlendiği Samsun’da gerçekleşmeliydi ve bunu başarmakta gurur duyuyoruz” dedi.
Ekip , Özge Pirçek‘in organizatörlüğünde Fuat Paşa Yalı’sında yapılacak olan, sunuculuğunu Özge Pirçek ve Şenol İpek’in yapacağı Empati Ödülleri ve Farkındalık Gece’sinde iftar yemeği sonrasında sahne alacak. Sanat, spor ve is dünyasının ileri gelenlerinin olacağı gecede Coğrafyanın Aşkları isimli müzikal ile herkesi büyülemeye hazırlanıyor. 

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...