Erzurum ili Pasinler ilçesi Kurtuluş Mahallesinde 137,88 m² daire satılıktır

Türkiye 7 Mart 2021 21:07
Videoyu Aç Erzurum ili Pasinler ilçesi Kurtuluş Mahallesinde 137,88 m² daire satılıktır
A
a

T.C. PASİNLER İCRA DAİRESİ 2020/22 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Erzurum İl, Pasinler İlçe, 212 Ada, 22 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, taşınmazın niteliği kargir ev olarak görülmektedir. yapıların çatılarının sökülmüş olduğu , dış cephe duvarları sıvalı , boylaı olup pencereleri pvc doğrama , kapısı demir doğrama imalatından oluşmaktadır. yapının ısınması soba ile sağlanmaktadır.
Adresi :
Yüzölçümü 137,88 m2
Arsa Payı tam
İmar Durumu Yok
Kıymeti 90.691,80 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü 06/04/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü 03/05/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : pasinler adliyesi icra dairesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Erzurum İl, Pasinler İlçe, 212 Ada, 20 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, taşınmazın niteliği kargir ev olarak görülmektedir. yapıların çatılarının sökülmüş olduğu , dış cephe duvarları sıvalı , boylaı olup pencereleri pvc doğrama , kapısı demir doğrama imalatından oluşmaktadır. yapının ısınması soba ile sağlanmaktadır.
Adresi :
Yüzölçümü 168,01 m2
Arsa Payı tam
İmar Durumu Yok
Kıymeti 52.577,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü 06/04/2021 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü 03/05/2021 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : pasinler adliyesi icra dairesi önü - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/22 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/03/2021


https://www.ilan.gov.tr/ilan/752705/emlak/konut/erzurum-ili-pasinler-ilcesi-kurtulus-mahallesinde-137-88-m%C2%B2-daire-satiliktir
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER