Samsun

Evde kal parkomat

Tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Evde kal Türkiye" çağrısı yaparken Samsun'da parkomat görevlilerinin çalışması tepki çekti. Vatandaşlar, "Evde kal parkomat" çağrısı yaptı.

Evde kal parkomat

22 Mart 2020 07:38
-A

+A

KAMU GÖREVLİSİ DEĞİLLER
Samsun'da ana cadde ve sokaklarda uygulanan parkomat sistemi, koronovirüs tehdidine rağmen çalışmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Evde kal Türkiye" çağrısı yaparken kamu görevlisi olmayan parkomatçıların çalışmasına Samsunlular tepkili. Koronovirüs tehdidi bitene kadar parkomat uygulamasının kaldırılmasını isteyen vatandaşlar, "Parkomat görevlileri bir sağlıkçı, polis gibi kamu görevlisi değil. Herkes bu sıkıntılı günlerde özveride bulunurken, üstelik sayın Cumhurbaşkanımiz "Evde kal" çağrısı yaparken parkomat firmasının duyarsızlığı kabul edilemez" dedi.
ÇAĞRIYA DUYARSIZ KALIYORLAR
Parkomat uygulamasının olduğu caddelerde çalışan görevlilerin tedbirsiz çalışması ve evde kalan vatandaşların dışarıya çıkmasını teşvik edecek şekilde ceza kesmesi de Samsunlular tarafından eleştirildi. Vatandaşlar, "Hükümet bir çok cezayı, vergiyi, borcu ertelerken parkomatçıların koronovirüs tehdidine rağmen çalışması ve ceza kesmesi çok anlamsız. Bu hem parkomat görevlileri hem de biz vatandaşlar için sağlık tehdidi oluşturmaktadır. Vatandaşlar olarak bizler, kurumlar, kuruluşlar, hükümet özveride bulunurken parkomat firmasının duyarsızlığı kabul edilemez. Parkomat firması resmen sayın Cumhurbaşkanının çağrısını duymazlıktan gelmekte ve hiçe saymaktadır" dedi.Haber Merkezi
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU