Samsun

Fakir değil kardeşlik sofrası

Komşu İftarları programları ile Ramazan Boyunca İlkadımlıları buluşturan Başkan Erdoğan Tok; “Bizim iftar soframız fakir sofrası değil paylaşımı ve komşuluğu yaşatan kardeşlik sofrası” dedi

Fakir değil kardeşlik sofrası

8 Haziran 2018 13:01
-A

+A

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından 4’üncü yılında artan bir ilgi ile sürdürülen Komşu İftarları Gönül Sofrası programının misafirleri 19 Mayıs, Zafer ve Karadeniz Mahalleleri sakinleri oldu. AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay’ın da katıldığı Ramazan boyunca her akşam binlerce hemşeriyi buluşturan iftar sofrasına vatandaşların ilgisi yine yoğun oldu. Vakumlu özel yemek kutularında sıcak olarak aynı anda binlerce kişinin orucunu açtığı iftar sofrasında vatandaşlarla buluşarak hasbihal eden Başkan Erdoğan Tok gördüğü ilgi ve teveccüh için teşekkür etti.
SIRA BEKLEME YOK
Her kuşaktan insanın aynı ortamda bulunduğu iftar sofrasında toplumsal yapının temel taşı olan aileyi oluşturduklarını vurgulayan Başkan Erdoğan Tok, “Belediye olarak 4 yıl önce son model teknoloji kullanarak başlattığımız özel paketleme sistemi ile vatandaşımıza sunduğumuz iftar yemeği uygulamamız ile vatandaşımız hem sıra beklemiyor hem de yemekler sıcak kalıyor. Vakumlu otomatik paketleme makinesiyle hijyenik bir ortamda paketlenen yemekler termos yemek kaplarıyla uzun süre boyunca sıcaklığını koruyor. Tatlısından çorbasına tüm yiyeceklerin özel bir kutuda servis edilmesinin yanında, sıra bekleme sıkıntısı olmadan masalarda hazır bir şekilde bulunuyor. Bu uygulamamız sayesinde vatandaşlarımız iftar yemeğini alırken kuyrukta beklemiyor. Vatandaşımız, orucunu açmak için sıra beklemeden ezanın okunmasını bekliyor" diye konuştu.
4 YILDA 20 YILLIK HiZMET
İftar alanında vatandaşlara seslenerek yaşanan birlikteliğin yapılan hizmetlerin ödülü olduğunu vurgulayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “İlkadım son 4 yılda gerçekleştirdiğimiz dev projelerle altın çağını yaşıyor. Geçtiğimiz süre zarfında hizmete giren Derebahçe Sosyal Tesislerimiz ve Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi olan İlkadım Gençlik Merkezinin yanı sıra yapımı devam eden Karadeniz’in en büyük Cami ve Külliyesi, Belediye Yeni Hizmet Binamız ve Unkapanı Yaşam ve Kültür Merkezimiz ile gelecek 100 yılda hizmet sağlayacak projelerimiz var. Bunların yanında 62 çocuk parkı ve 12 halı sayı gençlerimizin kullanımına sunmanın sevincini yaşıyoruz" şeklinde konuştu.
SiTE CAMii’NDE KURAN ZiYAFETi
İlkadım Belediyesi tarafından Ramazan Ayı boyunca devam eden bir diğer program olan Gönül Sohbetleri Teravih Programında ise Konya Sultan Selim Camii Müezzin Kayyımı Halil İbrahim Üren’in eşsiz sesinden Kuran Tilaveti gerçekleştirildi. Site Camii cemaati ile birlikte eda edilen Teravih namazının ardından cami cemaati ve İlkadımlılarla sohbet eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Ramazan’ın manevi atmosferini hep birlikte yaşadığımız bu güzel akşamda sizlerle birlikte namazımızı Eda ederek sohbet etme şansı bulmaktan sonsuz mutluluk duyuyorum” diye konuştu. 

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...