Samsun

FC Anatolia Futbol Takımı Milli Mücadele Sergisi’ni gezdi

Belçika’nın Gent şehrinde Amatör küme Walivo liginde mücadele eden FC Anatolia Futbol takımı, Samsun Valiliği tarafından hazırlanan “İlk Adımdan Kuruluşa Milli Mücadele Sergisini" ziyaret etti. Ziyarette Kulüp Başkanı İdris Özdemir ve kulübün fahri başkanlığını da yapan Mustafa ve Mehmet Yörük kardeşler, kırmızı beyaz renklerden oluşan ve 19 Mayıs'a atfen 19 ve 05 numaralı formaları Samsun Vali Yardımcısı Hasan Balcı’ya hediye etti

FC Anatolia Futbol Takımı Milli Mücadele Sergisi’ni gezdi

20 Ekim 2019 06:54
-A

+A

Antrenör Metin Bostan nezaretinde gerçekleştirilen ziyarette sporcular, sergiyi gezerek, 19 Mayıs 1919’da başlayan ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna kadar uzanan süreç hakkında bilgi aldı.
Ayrıca sergiye gerek Flaman bölgesindeki Belçikalılar gerekse Gent’e gelen yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi. Sergiyi gezen gurbetteki Türk vatandaşları ve Belçikalılar, sergi ile ilgili duygu ve düşüncelerini anı defterine aktardı.
Yapılan sürprizden memnuniyetini dile getiren Samsun Vali Yardımcısı Hasan Balcı, “Sizlerin buradaki birlikteliğiniz bizleri son derece memnun etti. İlginize teşekkür ediyorum. Milli Mücadelenin 100. yılı, Cumhurbaşkanımızın himayelerinde tüm yurt genelinde kutlandı ve kutlanmaya da devam ediliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da destekleri ile sergimizi sizlerle buluşturduk” dedi.
Formayı Vali Yardımcısı Hasan Balcı’ya hediye eden FC Anatolia Futbol Takım Antrenörü Metin Bostan, tarihi belgelerle hazırlanan önemli bir serginin Belçika’daki Türk vatandaşları ile buluşturulmasının önemli olduğunu, böyle bir sergiyi tüm Türk gençlerinin gezmesi gerektiğini söyledi. Bostan, “Milli Mücadelemizin 100. yılında Samsun’dan gelerek bizleri onurlandırdınız. Sergiye emeği geçen başta Samsun Valiliği 100. Yıl Koordinasyon Merkezi’ni, sergiye destek vererek yurt dışındaki Türklerle buluşturan başta Cumhurbaşkanımıza, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.  Haber Merkezi
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU