Samsun

GAZİLER MİNİK ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

Gaziler Haftası nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde harbe fiilen katılan muharip gazilerimizden Ramazan Çavuş ve Muzaffer Gülbüz, minik öğrencilerin daveti üzerine Canik Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunu ziyaret etti.

GAZİLER MİNİK ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

21 Eylül 2017 15:39
-A

+A


Gaziler özel gününün anlam ve önemini minik öğrencilere çocuk dilinde anlatan Muharip gazi dedelerimiz Ramazan Çavuş ve Muzaffer Gülbüz , karada ve havada asker olarak neler yaşadıklarını ve harpten sonra aldıkları madalyaları öğrencilere gösterdi. Madalyalar üzerindeki çizgilerinin ne anlama geldiğini Atatürk gibi Gazi ünvanına nasıl sahip olduklarını ve kendilerinin nasıl milli mücadele verdiklerini çocuklara anlattılar.
“GAZİLER GÜNÜ” OLARAK KUTLANMASINA KARAR VERİLMİŞTİR
Canik Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Zerrin Karagöl,”19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e mareşallik rütbesi ile gazilik unvanını vermiştir. Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze kadar uzanan bu kutsal çizgide şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını anmak ve yüceltmek amacıyla 5 Eylül 2000 tarihinde, 19 Eylül gününün “Gaziler Günü” olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Başta Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarız. Onların Türk ulusunun ve vatanının bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla yaptıkları işlerle gururlanır ve coşarız. Bizler de vatanımız ve milletimiz için var gücümüzle çalışarak onlara lâyık olduğumuzu kanıtlamak isteriz” dedi.
Bu anlamlı ve özel ziyaretleri karşısında VHB Anaokulu öğrencileri Gaziler için resimler yaparak kendilerine takdim etti. Köksal ÖNER
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...