Samsun

Gelecek nesillere bırakacağız!

Malazgirt Zaferi'nin 948’inci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, "Malazgirt Zaferi, hepimizin gurur duyduğu, şanlı Türk tarihinin Anadolu'ya taşındığı ve bu toprakların aziz milletimize vatan olmaya başladığı eşsiz bir zaferdir. Malazgirt Zaferi, sadece Türk tarihinin değil, dünya tarihinin de akışını değiştirmiştir" dedi.

Gelecek nesillere bırakacağız!

26 Ağustos 2019 06:20
-A

+A

Türk Milleti'nin bin yıllık kaderi olan bu topraklarda Sultan Alparslan önderliğinde bir destan yazıldığını vurgulayan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,” Bin yıldır bastığımız yerlerde kefensiz yatan aziz şehitlerimizle, dört bir yanı ata yadigarlarıyla bezenmiş olan aziz vatanımız; sahip olduğumuz en büyük servetimiz, gelecek nesillere bırakacağımız yegane mirasımızdır. Büyük Türk milleti bu toprakları dağıtmak, parçalamak, üzerinde kanlı hesaplaşmalar yapmak için yurt tutmamıştır. Biz bu coğrafyadan gelip geçici olmadık, olmayacağız. Bu zaferle atılan Türk yurdu imzası, vurulan Türk yurdu mührü sonsuza kadar kalacaktır" dedi.
AZiMLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ
Malazgirt Zaferi aynı zamanda orta çağın kapanıp yeni çağın başlangıcı olan İstanbul'un fethinin de müjdeleyicisi olduğunu hatırlatan Başkan Edis, "Malazgirt Zaferi diğer yandan Yeni Türkiye Cumhuriyetinin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin de habercisi ve müjdeleyicisi olmuştur. Bizler de dirilişin şehri Bilecik'imizde bu inanç ve azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ecdadımız o tarihte böyle bir zafere ulaşmışsa bizler de bugün onların yolundan giderek, Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarmanın gayretindeyiz“ diye konuştu.
BU TOPRAKLAR BiZiM VATANIMIZDIR
Bizi bölmek, bin yıllık kardeşlik hukukumuzu yok etmek isteyenlere seslenen Başkan Edis, "Türk milletinin karakterinin gereği can vererek vatanlaştırdığı bu topraklar bizim vatanımızdır. Milli birliğimize yönelik her türlü terörün, her türlü ihanetin bedelini ödeteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhumuzun hep daim olması dileği ile Malazgirt Zaferi'nin 948'inci yıldönümünü kutlarken büyük Hakanımız Sultan Alparslan'ı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize vatan bırakan tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun" ifadelerini kullandı.  Köksal ÖNER 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Terme'de fırınlara sıkı denetim

Terme'de fırınlara sıkı denetim

06:06 - 26 Şubat 2020

Başkan Demir'den  Atakum'a müjde

Başkan Demir'den Atakum'a müjde

06:04 - 26 Şubat 2020

Apartman dairesinde yangın

Apartman dairesinde yangın

14:07 - 25 Şubat 2020

Araştırmacı Öğrenci Projesi

Araştırmacı Öğrenci Projesi

06:35 - 26 Şubat 2020

HAVA DURUMU