Samsun

Gelecek Nörobilimde

Avrupa Tıp Öğrencileri Birliği (EMSA) Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) “Nörobilim Paneli” düzenledi

Gelecek Nörobilimde

14 Şubat 2019 08:32
-A

+A

Panele konuşmacı olarak katılan OMÜ Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Murat Terzi, Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersoy Kocabıçak ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Nörolog - Beyin ve Sinir Cerrahı Doç. Dr. Bekir Tuğcu, katılımcılara Nörobilim konusunda çeşitli bilgiler verdi.
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki panelin açılışında konuşan OMÜ Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersoy Kocabıçak, Avrupa Tıp Birliğinin yönetim kurulunda yer alan öğrencileriyle birlikte ortaya koydukları panel fikrini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.  Kocabıçak, “İşin içinde biri olarak söyleyebiliriz ki gelecek Nörobilimde.  Yapay zekâdan tutun da beyin analizlerine kadar güncel tüm gelişmeler bunun üzerine yapılıyor. Burada, konusunda mahir öğretim üyelerimizle öğrencilerimiz bir araya gelsin istedik. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
AKADEMiSYENLER KATILIMCILARI BiLGiLENDiRDi
Açılış konuşmasının ardından sunumunu gerçekleştiren Nörolog - Beyin ve Sinir Cerrahı Doç. Dr. Bekir Tuğcu, epilepsi ve parkinson cerrahisi ile ilgili çalışmalarından söz etti. Daha sonra kürsüye gelen Doç. Dr. Ersoy Kocabıçak, parkinson hastalığında ve benzeri hareket bozukluklarında uygulanan tedavi yöntemleri ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Son olarak söz alan OMÜ Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Terzi de Nöroimmünoloji alanındaki gelişmeleri aktardığı sunumunda, Multipl Skleroz (MS) Hastalığı ile ilgili çeşitli bilgiler aktardı.
DOKTORLARDAN ŞiiR VE FOTOĞRAF SÜRPRiZi
Öte yandan panelde, uzun yıllardır yarı profesyonel olarak fotoğrafçılık çalışmaları bulunan Doç. Dr. Bekir Tuğcu, fotoğraflarını öğrencilerle paylaştı. Ayrıca öğretim üyeleri arasında düzenlenen bilgi yarışması da keyifli dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Hekimliğin yanı sıra şiir de yazan Doç. Dr. Ersoy Kocabıçak da öğrencilerle duygu dünyası ve sohbet gerçekleştirdi. Son olarak da öğrenciler arasında gerçekleştirilen “Kahoot” isimli yarışmayla programın kapanışı gerçekleştirildi.

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Balık tutarken hayatını kaybetti

Balık tutarken hayatını kaybetti

12:39 - 19 Ağustos 2019

Kazada ölü sayısı 2’ye çıktı

Kazada ölü sayısı 2’ye çıktı

12:37 - 19 Ağustos 2019

Samsun'da kaza: 1 ölü, 5 yaralı

Samsun'da kaza: 1 ölü, 5 yaralı

12:34 - 19 Ağustos 2019

Bu kez de kanlarını verdiler

Bu kez de kanlarını verdiler

06:08 - 19 Ağustos 2019