Teknoloji

Google Home sizin yerinize alışveriş yapacak!

Google Home ile birlikte harika işler başaracağa benzeyen Google Assistant artık bir cümlenizle evinize gerekli her şeyin siparişini verebilecek. Detaylar haberimizin içerisinde.

Google Home sizin yerinize alışveriş yapacak!

18 Şubat 2017 11:17
-A

+A

Google Home ile birlikte harika işler başaracağa benzeyen Google Assistantartık bir cümlenizle evinize gerekli her şeyin siparişini verebilecek. Yani Google Home adlı hoparlörünüz bugün biraz daha akıllandı diyebiliriz.

Google Home alışveriş sistemi nasıl çalışıyor?

Tabii ki bu sistem henüz ülkemizde işlevsel değil ve herhangi bir zaman diliminde çalışır hale gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Fakat ABD'de Google Express ile anlaşması olan tüm perakendecilerden sipariş vermek mümkün. Bu firmalardan bazıları da Costco, Walgreens, Bed Bath & Beyond gibi oldukça önemli firmalar.

Bu özelliğin işlevsel olabilmesi için yapmanız gereken tek şey hoparlöre "How do I shop?" sorusunu yöneltmek. Ardından da siparişinin verilmesi gereken ürünü sesli bir şekilde dile getirmeniz yeterli. Fakat bu hizmeti kullanabilmek için Android işletim sistemi yüklü akıllı telefonunuzdan Google Home uygulamasına girmeli ve burada standart ödeme yönteminizi ve adresinizi belirlemeniz gerekiyor. Bu işi hallettikten sonra alışveriş yapmaya hazır hale geliyorsunuz.

Tekrar hatırlatalım, bu servis Türkiye içerisinde çalışmıyor. Yine de GoogleHome'un yapabildiklerinin sınırlarını aşması kulağa oldukça hoş geliyor diyebiliriz.

ShiftDelete.Net
 
Anahtar Kelimeler : Google Home,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...