Görkemli Türkü Gecesi

Magazin 19 Ocak 2023 06:31
Videoyu Aç Görkemli Türkü Gecesi
A
a

‘Tarımsal Eğitim ve Öğretimin 177. Yılı Etkinlikleri’ kapsamında Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Korosu Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde Türk Halk Müziği konseri verdi

Orkestra Şefi Ali Rıza Gündoğdu’nun yönettiği, Vali Yardımcısı Şevket Cinbir ve İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam'ın da sahneye eşlik ettiği konserde İl Müdürlüğü çalışanlarından oluşan Türk Halk Müziği Korosu Yurdumuzun yedi bölgesinden birbirinden güzel eserleri icra ettiler.
20 OCAK 1989 yılında yaşanan elim kazada kaybettiğimiz şehrimizin değeri Samsunspor’un Teknik Direktörü ve futbolcuları, terör saldırısında şehit düşen Şehit Eren Bülbül ve Şehit Jnd. Kd. Bşçvş. Ferhat Gedik' te unutulmadığı geceye katılanlar duygusal anlar yaşadı.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, "Toprakla uğraşan insanların naif ve duygulu olduğu bilinir. Âşık Veysel'in 'benim sadık yarim' dediği toprak, insana kah şiir yazdırır, kah türkü söyletir. Bizler hem mesleğimiz ve hem de coğrafyamız gereği sanat ile iç içe insanlarız. Dolayısıyla bir yandan işimizi yaparken, bir yandan da gıpta edilesi bir çalışma ortamı ve imkânlar elverdiğince personelimizi bir araya getirecek, sosyalleşmesine katkı sağlayacak hobi alanları oluşturmaya gayret ediyoruz.
İşte bu düşünceyle Kurumumuz bünyesinde müziğe ilgisi olan personeli geçmiş yıllarda olduğu gibi bir kez daha buluşturarak, İlimizde alanında en iyilerden Ali Rıza Gündoğdu Hoca ile anlaşmak suretiyle, 5 Ekim 2022 tarihinden itibaren, haftanın bazı günleri mesai saatleri sonrasında olmak üzere çalışmalarımız başlamıştır. Koromuzla gerçekleştirdiğimiz toplantıda, konser tarihi olarak bizim için önemli olan Tarımsal Eğitim ve Öğretimin Başlamasının 177. Yılı olan 10 Ocak 2023 haftasında mutabık kalarak 13 Ocak 2023'ün konser tarihimiz olarak belirlemiş bulunuyoruz.
İki bölümden oluşan konserde Ülkemizin değişik yörelerinden eserler seslendirilmiş, ayrıca bu eserler çeşitli görsel efektlerle de renklendirilmiştir. Vali Yardımcısı Şevket Cinbir ve benim de sahne alarak koromuza eşlik ettiği programımız seyirci tarafından büyük ilgi görmüş, hem personele ve hem de kurumsal anlamda bizlere motivasyon sağlamıştır.
Üç ay gibi kısa bir sürede özverili çalışmalarla ortaya çıkarılan konserimize Vali Yardımcısı Sn. Şevket Cinbir ile birlikte kalabalık bir protokol katılım sağlamıştır. Sözlerimi bitirirken hem misafirlerimize ve hem de konserde görev alan arkadaşlarımıza tek tek teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. Tuba KURUL
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat