Spor

Güreş Ağası Bayram Dağlı’dan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’e ziyaret

Güreş Ağası Bayram Dağlı’dan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’e ziyaret

21 Eylül 2017 18:31
-A

+A

Havza Yağlı Pehlivan Güreşleri Güreş Ağası ve Tekirdağ  Kapaklı’da  inşaat ve  emlak alım satımı alanında  faaliyet  gösteren  Kardeşler  İnşaat Sahibi İşadamı  Bayram Dağlı, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.
Ziyarette Güreş Ağası Dağlı ve Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza’da güreşin yaygınlaşması ve güreşçiler için yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundular.
Havza Yağlı Pehlivan Güreşleri Güreş Ağası Bayram Dağlı Havza’dan her dönem önemli güreşçilerin çıktığını belirterek; “Bölgemiz daha önceleri İbrahim Karabacak, İsmail Temiz, son dönemlerde ise Mevlana Kulaç, Ramazan Demir ve son olarak Muhammet Furkan Dursun kardeşimiz gibi güreşte önemli başarılara imza atmış güreşçilerin yetiştiği bir yer. Bu isimlerin çoğalması için elimizden gelen ne varsa yapmalıyız. Bunları yaparken tek amacımız sportif başarı değil gençlerimize sahip çıkmak ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olmalı. Bizler biliyoruz ki Havza Belediye Başkanımız ve Havza halkı güreşe ve güreşçiye her zaman sahip çıktı ve çıkmaya devam edecek. Başkanımız Murat İkiz ve Havzalılara güreşçiler adına teşekkür ediyorum.    “ dedi.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise Güreş Ağası Dağlı’ya ziyaretinden ötürü teşekkür ederek; “Güreş Ağamız ile yapmış olduğumuz görüşmede ilçe güreşin yaygınlaşması için yapılabilecek çalışmaları görüştük. Gençlerin ve çocukların spora yönlendirilmesinin önemli. Havza Belediyesi olarak spora ve sporculara olan desteğimiz her zaman devam edecektir. Sadece güreş alanında değil  tüm spor dallarında başarıyı yakalamak gençlere verilecek destek ile mümkün. Fırsat verildiğinde başarının geldiğinin en büyük örneği dünya şampiyonu olan Muhammed Furkan kardeşimiz. İnşallah bu topraklardan daha çok şampiyonlar çıkacak.” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...