Samsun

2. Tütün Çalıştayı hayırlı olsun

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Tütünün farklı kullanım alanlarında işletmek, ürün kalitesini ve rekoltesini arttırmak ve bilimsel açısından önemli sonuçların çıkacağı 2. Tütün Çalıştayı'nın hayırlı olmasını diliyorum" dedi

2. Tütün Çalıştayı hayırlı olsun

11 Haziran 2019 06:18
-A

+A

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Bafra ilçesinde Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Bafra Belediyesi, Bafra Kaymakamlığı ve Bafra Ziraat Odasının paydaşları bulunduğu Uluslararası 2. Tütün Çalıştayı'na katıldı. 
Bafra ilçesi Şevket Aşçı Turizm Fakültesi Toplantı Salonunda düzenlenen Çalıştayda konuşan Milletvekili Köktaş, "İlimiz açısından en önemli tarım ve kültür öğelerinden olan tütün, özelliği açısından kalitelidir ve büyük talep görmektedir. Özellikle Bafra tütünü dünyanın en yüksek evsaflı sigara tütünleri olarak devamlı aranmıştır. 
Ekolojik alanı Bafra, Alaçam ve iç kesimdeki Vezirköprü ekim noktalarında üretilen bu tütünler Samsun tütünleri gibi dünyanın en kaliteli Orieltal tip tütünlerin başında gelmektedir. 
Tütünün farklı kullanım alanlarınında işletmek, ürün kalitesini ve rekoltesini arttırmak ve bilimsel açısından önemli sonuçların çıkacağı bu çalıştayın hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. 
Çalıştay katılımcıların sunumları ile devam etti. Mustafa BALÇIK
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

SON DAKİKA
ÖNE ÇIKANLAR

Günlük Gazeteler

Oku