Samsun

Amisos Kahve, Lovelet’te

OMÜ’de öğrenim gören 15 öğrencinin biraraya gelerek ürettikleri ve adını, “Amisos” koydukları özel üretim kahvenin satış mağazası Lovelet AVM’de açıldı.

Amisos Kahve, Lovelet’te

8 Eylül 2019 06:11
-A

+A

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde öğrenim gören ve aralarında diyetisyen, gıda teknikerlerinin de bulunduğu 15 girişimci öğrencinin, Menengiç kahvesinin içine şeker yerine keçi boynuzu, çikolata, Türk kahvesi, kakule ve fındık gibi 8 farklı karışım koyarak yeni bir tat oluşturarak ürettikleri Amisos Kahvesi’nin satış mağazası Lovelet AVM’de açıldı. Mağazanın açılışını Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüb Güler tarafından gerçekleştirildi.
Murzioğlu, girişimci gençleri kutları
Mağazanın açılışında konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, gençleri girişimcilerinden ötürü kutlayarak, “Sizleri özgüveninizden ve başarılarınızdan dolayı tebrik ediyorum.  Ülkemizin sizin gibi girişimci gençlere ihtiyacı var. Bu anlamda gençler olarak sizler çok güzel örneksiniz. Biz de Oda olarak sizi elimizden geldiğince desteklemeye gayret gösteriyoruz. Temennim sizleri daha iyi yerlerde görmek. Ben bunu başaracağınıza yürekten inanıyorum” dedi.
Hedef ihracat yapmak
Amisos Kahve’nin ortaklarından olan Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencisi girişimci Fatih Avcı ise, her zaman yanlarında olan başta Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu olmak üzere herkese desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “2.5 yıl önce arkadaşlarımızla bir araya gelerek, kahveye yeni ve farklı bir lezzet oluşturmaya çalıştık. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Samsun OSB’de ALPA Gıda Tesisleri’nde ayda 4 ton kahve üretiyoruz. 15 ortaklı işyerimizde herkes patron ve işçi konumunda. “Amisos” kahvesi, menengiç kahvesinin içine konulan 8 adet karışımdan oluşuyor. Marka tescilimizi de yaptırdık. Şu anda Samsun ve ilçelerinin yanısıra altı ilde kahvemiz satılıyor. Amacımız, tüm Türkiye’ye yayılmak ve ihracat yapabilmek. Çabamız bu yönde” diye konuştu.  Haber Merkezi
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU