Samsun

Havza’da pazar denetimi

Havza Belediyesi tarafından korona virüs ile mücadele kapsamında Pazar yerlerinde sıkı denetimlere devam ediliyor

Havza’da pazar denetimi

13 Mayıs 2020 01:05
-A

+A

Havza Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmada ilçede bulunan sebze ve meyve pazarı ile süt ve süt ürünleri pazarında oluşturulan 5 adet giriş ve çıkış noktasında vatandaşların tek tek ateşleri ölçüldü, maskesiz vatandaşlar Pazar yerlerine alınmadı.
Belediye ekiplerince pazar yerlerinde maske ve eldiven takılması, sebze ve meyvelerin müşteriler tarafından seçilmemesi, sosyal mesafe ile genel hijyen kurallarına uyulması ve çöplerin çöp konteynerlerine atılması konularında uyarılarda bulunuldu. Ayrıca kullanılmış eldiven ve maskeler için özel atık kutuları konulurken, dezenfeksiyon noktaları oluşturuldu ve çöp konteynerlerin sayıları arttırıldı.
Ayrıca İçişleri genelgesi ile yeniden açılan giyim pazarında Zabıta ekiplerince denetimler yapılarak vatandaşlar sosyal mesafe konusunda uyarıda bulundu. Bunların yanı sıra Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından giyim pazarında çöp poşeti dağıtımı gerçekleştirildi.
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tedbirler kalkana kadar çalışmalara ara verilmeden devam edileceğini belirterek, “Halkımızın pazar yerlerinde güven ile alışveriş yapmaları için denetimlerimize ara vermeden devam edilmekte. Halkımızdan ricamız kullandıkları maske ve eldivenleri özel atık kutuların atmaları. Yine pazarcı esnaflarımız için pazar yerlerine ilave konteynerler koyduk. Çöplerini buralara atarlar ise bize yardımcı olmuş olurlar” dedi.
Özdemir yapılan çalışmaların olumlu sonuçlarının görülmeye başladığını ifade ederek, “İnşallah azim ile sürdürdüğümüz mücadelemiz iyi bir şekilde neticelenecek. Bu mücadelenin ve sabrının karşılığını almaya başladık.  Bunlardan en büyük örneklerinden biri giyim pazarlarının yeniden açılması. Daha iyiye gitmek için tedbirlere daha sıkı uymalıyız” dedi.
Berna ALTINOVA 
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

SON DAKİKA
ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU