Samsun

Vali Kaymak'tan 174. yıl mesajı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Polis teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Polis Teşkilatımız ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacaktır" dedi

Vali Kaymak'tan 174. yıl mesajı

10 Nisan 2019 13:29
-A

+A

Vali Osman Kaymak, Polis teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Kaymak mesajında, "Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz gözetmeden başarılı bir şekilde 174 yıldır çalışmalarını sürdürmektedir. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmek için yetkisini kanunlardan alarak görev yapan bu güzide teşkilatımız, insan hak ve özgürlüklerine gösterilen hassasiyet ile güvenlik ve özgürlük dengesini sağlama konusunda ciddi bir vazife ifa etmektedir" dedi.
HUZURLU SAMSUN'A POLiS KATKISI
Polis teşkilatının ülkenin bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacağını da ifade eden Kaymak, mesajında şunları söyledi: "Emniyet Teşkilatımızın sorumluluğu vatandaşın huzurunu ve mutluluğunu sağlamaktır. Samsun’da emniyet teşkilatı mensubu polislerimiz her zaman hukuk çerçevesinde vatandaşını seven ve sayan hizmet anlayışı içerisinde olacaktır. Samsun’un huzurlu bir şehir olmasında emniyet gücümüzün takdire şayan çabaları olduğu kadar, vatandaşımızın da sağduyulu ve işbirliği içerisinde olmasının büyük katkısı vardır. Bu onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirerek Samsun’un güven ve huzur şehri olmasında mesai mefhumu tanımadan görev alan tüm emniyet mensuplarına teşekkürlerimi sunarım. 10 Nisan 1845’te kurulan Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 174. yıldönümü dolayısıyla şehit olan polislerimizi rahmetle, gazi polislerimizi ise minnetle anıyor,  emekli olan ve görevleri başında bulunan polislerimize de aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

SON DAKİKA
ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU