Hakkari Üniversitesi 3 Öğretim Üyesi Alacak

Türkiye 5 Ocak 2021 20:38
Videoyu Aç Hakkari Üniversitesi 3 Öğretim Üyesi Alacak
A
a

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğünden:

https://www.ilan.gov.tr/ilan/719079/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/akademik-personel-alimlari/hakkari-universitesi-3-ogretim-uyesi-alacak
A)ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARINA AİT İLAN
       Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda unvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin;
       a) 657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
       b) Adayların 2547 Sayılı Kanun'un 24. maddesinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları,
       c) Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.
         Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adayların;
        1) Doçent kadrosuna başvuracak adayların başvuru dilekçelerine; özgeçmişlerini, Doçentlik Belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 (Altı) nüsha dosyayı ekleyerek CD ile beraber Rektörlük Personel Daire Başkanlığına.
        2) Başvurular, ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde yapılacaktır.
İLAN EDİLEN ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARINA AİT BİLGİLER
BİRİM/BÖLÜM/ABD/PROGRAM KADRO ADEDİ DERECE UNVAN ÖZEL ŞARTLAR
Mühendislik Fakültesi                                         İnşaat Mühendisliği Bölümü                                             Hidrolik ABD. 1 1 Doçent Yer Bilimleri ve Mühendislik Temel alanında Doçentlik belgesine sahip olmak, Karst Hidrolojisi ve Hidrojeoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi                                            Maliye Bölümü                                             Maliye Teorisi ABD. 1 1 Doçent Maliye alanında Doçentlik belgesine sahip olmak.
Eğitim Fakültesi                                            Matematik ve Fen Bilimleri Bölümü                                             Matematik Eğitimi ABD. 1 3 Doçent Matematik Eğitimi alanında Doçentlik belgesine sahip olmak, Matematik Öğretmeni adaylarının ispat yapma, ters örnek üretme ve ispat değerlendirme becerileri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER