Spor

Halterde Türkiye Şampiyonu İlkadım'dan

Türkiye Halter Federasyonu tarafından Nevşehir'de düzenlenen U15 ve U17 Türkiye Halter Şampiyonasında İlimizi temsil eden İlkadım Belediyesi sporcularımızdan Esma Alper Türkiye Şampiyonu, İlknur Demireli Türkiye İkincisi oldu

Halterde Türkiye Şampiyonu İlkadım'dan

7 Ağustos 2019 06:15
-A

+A

30 Temmuz 4 Ağustos tarihlerinde Nevşehir Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Türkiye şampiyonasına kızlarda 116, erkeklerde 314 olmak üzere toplam 430 haltercinin katıldığı müsabakalarda 81 kiloda ilimizi temsil eden İlkadım Belediye sporcumuz Esma Alper başarılarına bir yenisini daha ekleyerek sıkletinde 6 Türkiye rekoruna bir yenisini daha ekleyerek Türkiye Şampiyonu oldu. 59 kiloda mücadele eden İlknur Demireli ise Türkiye 2.si olarak müsabakayı tamamladı.
BAYRAM ÖNCESi ÇiFTTE SEViNÇ YAŞATTILAR
Müsabaka sonrası ayaklarını tozu ile başarı ile şehre dönen antrenör ve sporcuları makamında ağırlayan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ve Spor İşleri Müdürü Hakan Karaman, Şampiyona tatlı sürprizinde bulundu. Sporcular şampiyona hakkında sohbette bulunan Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, ''Spora yapılan yatırımlar ile ülke genelinde sporda başarı grafiği gitgide yükseliyor. Tabi ki bundan da İlkadım Belediyesi spor kulübü payını alıyor. Halter sporcularımız, kilolarında bir Türkiye şampiyonası, birde Türkiye ikincisi ile şehrimize döndüler. Bizlere yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çifte sevinç yaşattılar. Şehrimize altın madalya ile dönerek bizlere bayram öncesi bir nevi bayram hediyesi verdiler'' dedi.
BiR YERDE BAŞARI VARSA iLKADIM VARDIR
Bir yerde başarı varsa orada mutlaka İlkadım Belediyesinin de bulunduğunu ifade eden Mırık, Şehrimize altın madalya kazandıran sporculara başarılarının devamını dilerken emeği geçen başta antrenörlerimiz Gökhan Göktaş, Eren Memiş olmak üzere de müsabakalarda ter döken tüm sporculara teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
SPOR VE SPORCUYA YAPTIĞI DESTEK iÇiN BAŞKAN DEMiRTAŞ' TEŞEKKÜR ETTi
Bu gençlerimizle ne kadar gurur duysak azdır diyen Antrenör Gökhan Göktaş, ''İnsana yapılan yatırım memleketimiz için milletimiz için ülkemiz için yapılabilecek olan en önemli yatırımlardandır. Bu nedenle spora ve sporcuya her zaman destek olan İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş'a teşekkür ediyorum'' dedi. Mustafa BALÇIK
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Samsunspor potada kayıp

Samsunspor potada kayıp

07:30 - 16 Aralık 2019

Hazırlıklar başladı

Hazırlıklar başladı

07:30 - 16 Aralık 2019

SAMGÜDEF’ten Sağlam’a ziyaret

SAMGÜDEF’ten Sağlam’a ziyaret

07:30 - 16 Aralık 2019

Renkler kadınlar için bir oldu

Renkler kadınlar için bir oldu

06:01 - 15 Aralık 2019

Adım adım şampiyonluğa

Adım adım şampiyonluğa

06:58 - 15 Aralık 2019