Hancıoğlu'ndan, Çarşamba Şeker Fabrikası çıkışı:

Türkiye 9 Temmuz 2021 06:16
Videoyu Aç Hancıoğlu'ndan, Çarşamba Şeker Fabrikası çıkışı:
A
a

"Ne özelleştirme ne de Varlık Fonu; Milletin fabrikası milletin malı olarak kalmalı!"

Çarşamba Şeker Fabrikası'nın Türkiye Varlık Fonu'na devini Meclis gündemine taşıyan CHP'li Neslihan Hancıoğlu "Ne özelleştirme ne de Varlık Fonu; milletin fabrikası milletin malı olarak kalmalı" dedi.
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Çarşamba Şeker Fabrikası'nın Türkiye Varlık Fonu'na devrine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararını, TBMM Genel Kurulu'nda değerlendirdi.
CHP'li Hancıoğlu, konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:
"Geçen hafta, Çarşamba Şeker Fabrikası'nın sayın Cumhurbaşkanı'nın imzasıyla Varlık Fonu'na devredildiği duyuruldu. Özelleştirme kapsamındayken Fon'a devredilen bu fabrika, 10 yıldır üretim dışıdır ve burada 2 yıldır revizyon yapılmaktaydı.
Fabrikadaki yenileme süreci bitti; şimdi de Fon'a devredildiğini öğreniyoruz. Fakat devir işleminin kapsamı konusunda kamuoyuna hiçbir bilgi verilmedi. Bu durum, pancar üreticisinden fabrikada çalışan işçisine kadar herkesin aklında soru işaretleri ve şüpheler oluşturmuştur.
Kamu kaynaklarının; özellikle de üretim yapılan, istihdam ve katma değer yaratan kamu yatırımlarının; her ne isim altında olursa olsun milletin malı olmaktan çıkartılmasını asla kabul etmeyiz, etmeyeceğiz.
Ne özelleştirme ne de Varlık Fonu; milletin fabrikası milletin malı olarak kalmalı!
Çarşamba Şeker Fabrikası'nın fona devriyle ne amaçlandığı, derhal milletimize açıklanmalıdır!" Haber Merkezi
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR