Samsun

Hancıoğlu’ndan havaalanı yönetimine sert tepki

CHP’li Hancıoğlu’ndan 30 Ağustos’u yok sayan havaalanı yönetimine sert tepki vererek, “Bu, Cumhuriye’e düşmanlıktır, Samsun’a düşmanlıktır! Sorumlular derhal hesap versin” dedi.

Hancıoğlu’ndan havaalanı yönetimine sert tepki

31 Ağustos 2018 16:01
-A

+A

30 Ağustos günü bütün Türkiye’de, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anılırken Samsun Havaalanı’nda bulunan monitörlere “15 Temmuz Destanı” yazılı görüntüler konulması büyük tepki çekti. CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu konuya ilişkin bir açıklama yaparak, ‘hata’, ‘dikkatsizlik’ gibi bahanelerle olayın geçiştirilemeyeceğini, sorumlular hakkında derhal idari işlem yapılması gerektiğini vurguladı.
Hancıoğlu açıklamasında şunları kaydett, “30 Ağustos, emperyalist işgalcileri bu topraklardan söküp attığımız, Ulusal Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandırdığımız günün yıldönümü. Bizlerin özgür bir ulus olarak yaşayabilmesi için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen atalarımızı minnetle anmamız gereken gün. İstiklal mücadelesinin fiilen başladığı yer olan Samsun’unuzda, bu özel günün yıldönümünde gerçekleşen bu çirkin olayın sorumluları hiçbir bahanenin ardına sığınamaz.
Bugün ne değişmiştir ki, Havalimanında bulunan check-in veznelerindeki ekranlara bundan önceki yıllarda her 30 Ağustos günü konulan Türk bayrağıyla birlikte Atatürk görselleri, bu 30 Ağustos’ta yerini 15 Temmuz konulu görsele bırakmıştır? 30 Ağustos günü Samsun’da, Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını anmamak, Cumhuriyetimize düşmanlıktır, Samsun’umuza düşmanlıktır.
Niyet ne olursa olsun, ortada hem idari hem iradi bir sorun vardır. Olayda, havaalanı yönetiminin bir tasarrufu mu yoksa ilgili personelin bir ihmalinin mi bulunduğu bir an önce tespit edilmeli ve ilgililer hakkında derhal idari işlem başlatılmalıdır. Ulusumuzun yazdığı kahramanlık destanını havaalanı ekranından silmek kimsenin haddi olamaz” dedi.

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...