Samsun

Hancıoğlu'ndan Meclis'te 'çiftçinin bekası' çıkışı

Tarım kredi kooperatifleri üzerinden çiftçilere kullandırılan kredilere uygulanan yüksek faize tepki gösteren CHP'li Hancıoğlu iktidara " Çiftçimizin bekası, sizin gözünüzde; vergi borçlarını ‘şak’ diye siliverdiğiniz yandaş patronlardan daha mı önemsiz?" diye sordu

Hancıoğlu'ndan Meclis'te 'çiftçinin bekası' çıkışı

6 Şubat 2019 09:09
-A

+A

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun'da da çiftçilerin tepkisini çeken yüksek faizli tarımsal kredi sorununu Meclis gündemine taşıdı. TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Hancıoğlu, yüksek faizli kredilerin Samsun’da da diğer şehirlerde de çiftçileri perişan ettiğini ifade ederek "Üç-beş yandaş işadamının, beton kartellerinin ‘rica’sını,‘emir’ sayıp;vergi borçlarını bir kalemde silen iktidar, çiftçimizin bu feryadı karşısında kör-sağır ve dilsiz" dedi.
Tarım kredi kooperatiflerinin, çiftçilerimizin ekonomik çıkarlarını gözetmek amacıyla kurulmuş yapılar olduğunu vurgulayan Hancıoğlu, iktidarın bugün bu kuruluşları adeta tefecilik merkezi gibi çalıştırdığını belirtti. Hancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Türlü dolaplar çevrilerek enflasyonu düşük göstermeyi becerenler, tarım kredi kooperatiflerinin çiftçiye bugün neden yüzde 28 faizle kredi kullandırdığını açıklamak zorundadır! Madem bugün beka sorunu var, Türk çiftçisinin bekası neden umursanmıyor? Çiftçimizin bekası, sizin gözünüzde; vergi borçlarını ‘şak’ diye siliverdiğiniz yandaş patronlardan daha mı önemsiz?"

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU