Samsun

Hattuşa Havza büyüdü

Havza’da maliyeti yaklaşık 100 milyon lirayı bulan Hattuşa Vacation Termal Club Havza Termal Otel, Devre Mülk ve Tatil Köyü kompleksinin projesinin inşaat çalışmaları Katar’lılar ile yapılan yatırım ortaklığını ardından hızlandı.

Hattuşa Havza büyüdü

18 Ekim 2018 14:55
-A

+A

Projenin inşaat sahasını gezen ve Hattuşa Vacation Termal Club İnşaat Gurup Başkanı Mühendis İbrahim Güre’den çalışmalar hakkında bilgiler alan Hattuşa Vacation Termal Club Genel Müdürü Harun Arkan inşa edilecek Termal Otel, Devre Mülk ve Tatil Köyü kompleksinin projesinde revizeye gidildiğini belirterek; “Bağlı bulunduğumuz Doğan Jeotermal Şirketler Gurubunun Katar’lılar ile yapılan yatırım ortaklığı sonucu projede değişikliğe gidildi.Yapılan değişiklikler ile yatırımız miktarımız 100 milyon liradan yaklaşık 25 milyon dolara yükseldi” dedi.
Yapılan proje değişikliklerinin ardından inşaat faaliyetlerinin hız kazandığını belirten Arkan; “Bir süredir. Yapılacak olan bu iş ortaklığını ve plan revizelerini bekledik. İnşallah bundan sonra inşaatımız daha hızlı bir şekilde devam edecek. Bu tesis ile hem ilçenin turizm potansiyeli büyüyecek hem de bir çok gencimize iş imkanı sağlanacak” dedi.
Hattuşa Vacation Termal Club Genel Müdürü Harun Arkan; “Projeden devre mülk alarak peşin ödeme yapan ve ödemelerini tamamlayan bin üyemize kısa süre içerisinde tapularını teslim edeceğiz. Şu an tapuları hazır. Düzenleyeceğimiz bir tören ile hak sahiplerine tapularını teslim edeceğiz. Hatta bazı üyelerimiz töreni beklemeden tapularını teslim aldılar” dedi.
Hattuşa Vacation Termal Club Genel Müdürü Harun Arkan’a Satış Pazarlama Genel Koordinatörü Feramuz Subaşı eşlik etti.

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...