Samsun

Havza’da geri dönüşüm kutuları dağıtıldı

Havza Belediyesi tarafından 'Sıfır Atık' projesi kapsamında tüm resmi kurum, kuruluşlar ile okullara geri döşüm kutuları dağıtıldı.

Havza’da geri dönüşüm kutuları dağıtıldı

10 Ekim 2018 13:09
-A

+A

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz 'Sıfır Atık' projesi kapsamında tüm resmi kurum, kuruluşlar ile okullara geri döşüm kutuları dağıtılan geri dönüşüm kutularını inceledi.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yapmış olduğu açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan "Sıfır Atık Projesi" uygulaması kapsamında ilçede bulunan tüm resmi kurum, kuruluşlar ile okullara geri döşüm kutuları dağıtıldığını belirterek; “Projenin çevreyi koruma açısından önemli bir proje. Vatandaşlarımızın çevreye duyarlı olmasını bu kampanyanın başarıya ulaşması için çok önemli. Bu kampanyada önceliğimiz öğrencilerimize çevre bilincini aşılamak ve çevreye duyarlı birer birey olarak yetişmelerini sağlamak. Bu maksat ile ilçe merkezi ve kırsal mahallelerimizdeki okullarımıza yaklaşık 220 adet geri dönüşüm kutusu yerleştirdik. Kağıt, plastik, cam ve metal malzemeleri için geri dönüşüm kutularının yanı sıra okullarımıza pil atık kutuları da dağıtıldı” dedi.
Havza Belediyesi Temizlik İşler Müdürü Kurt ise bu güne kadar yaklaşık 375 geri dönüşüm kutusunun dağıtıldığını ve geri döşüm atıklarının toplanması için bir ekip kurulduğunu ve ihtiyaç halinde istenilen kurumlara geri dönüşüm kutusu verebileceklerini ifade etti.

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...