Samsun

Havza’da kurslar devam ediyor

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ve Havza Halk Eğitim Merkezi'nin ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile altıncı işaret dili kursunu açtıklarını belirtti

Havza’da kurslar devam ediyor

17 Ağustos 2017 15:04
-A

+A

İkiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, amaçlarının, işitme engelli vatandaşlar için farkındalık oluşturmak, destek ve iletişimi arttırmak için kursların devam ettiğini belirtti.
“Halkımızdan gelen talepler doğrultusunda üçüncü işaret dili kursumuzu açtık. Talep geldikçe kurslarımızı açmaya devam edeceğiz.” diyen İkiz, şöyle devam etti:
“Kurslara özellikle kamu çalışanları ilgi gösteriyor. Öncelikli amacımız işitme engelli vatandaşlar için farkındalık oluşturmak, destek ile iletişimi arttırmak ve yaşam kalitelerini yükseltmek.” Dedi.
 İkiz, ilçede yaşayan engellilerin hayatını kolaylaştırmak adına Havza Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi'ni kurduklarını, bu yöndeki çalışmaların artarak devam edeceğini kaydetti.
Havza Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinde devam eden işaret dili kursunu ziyaret eden ve çalışmalar hakkında Merkez yetkisi ve Usta Öğretici Ramazan Kaya’dan çalışmalar hakkında bilgiler alan Havza Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Akif Bilen ise Havza’da toplan 12 işaret dili kursu açıldığına değinerek; “Bu kurslarımızdan yaklaşık 600 kişi sertifika aldı. Kurslarımızdan sertifika alan bir çok kişi Samsun'da düzenlenen 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında görev aldı. Havza Belediyemize engellilere ve kurumuzun çalışmalarına vermiş olduğu katkılardan ötürü teşekkür ediyrum” dedi. Şila KURUMAHMUTOĞLU
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...