Samsun

Hepimizin ortak paydası samsun

Vali Osman Kaymak, Samsun Anemon Otel’de ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla samsunvehaber.com internet haber sitesi tarafından düzenlenen Yılın Enleri Ödül Gecesine katıldı.

Hepimizin ortak paydası samsun

7 Ocak 2019 08:08
-A

+A

‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıylasamsunvehaber.com internet haber sitesi tarafından düzenlenen geceye katılan Vali Osman Kaymak, samsunvehaber.com internet haber sitesi tarafından alanlarında ‘Yılın Gazetecisi’ seçilen Erdal Cansu (Denge Gazetesi), Noyan Alper Cabbar (Hedef Halk Gazetesi), Selçuk Kaya (Haber Gazetesi), Gülsüm Atik (Gazete Gerçek), Nevin Aydoğan (samsunhaber.com), Dilek Akın (Piazza Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü), Mehmet Kumcağız (Anadolu Ajansı), Salih Kasım (İhlas Haber Ajansı),Yaprak Koçer (Demirören Haber Ajansı) ve Mehmet Gençali’ye (TRT Samsun Muhabiri) ödüllerini  verdi. Daha sonra, Yılın Muhtarı Seçilen Türkiye Muhtarlar Federasyonu Kadın Kolları Başkanı ve Adatepe Mahalle Muhtarı Hava Rendeci, Yılın Ortak Girişimi LAYSİAD Başkanı Zafer Dilmen, Yılın STK’sı Bizim Artvin Derneği Başkanı Levent Ertürk, Projede Yılın Müdürü TKDK İl Müdürü Bülent Turan, Yılın Bölge Müdürü Karayolları Bölge Müdürü Kenan Keskin, Yılın Genç İş İnsanı Reeder Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral, Yılın Siyasi Parti İl Başkanı Ömer Süslü, Yılın İlçe Belediye Başkanı Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Yılın Merkez Belediye Başkanı Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Yılın Yöneticisi TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Yılın Spor İnsanı Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uyanık, Yılın Halk Adamı Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Yılın Kadın Milletvekili Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu’na plaketleri protokol üyeleri tarafından verildi. Ardından Samsunvehaber.com tarafından ‘Yılın Bürokratı’ seçilen Vali Osman Kaymak’a ödülü samsunvehaber.com İcra Kurulu Başkanı Adnan Arslan, Genel Yayın Yönetmeni Ünal Yavuz ve Genel Koordinatör Sedat Öksüzoğlu tarafından takdim edildi.
ÖDÜLLENDiRiLMELERi ÇOK ÖNEMLiDiR
Ödül terinin ardından bir konuşma yapan Vali Osman Kaymak, “Öncelikle, bu geceyi düzenleyen samsunvehaber.com haber sitesi yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum. Şöyle bir cümle var, ‘marifet iltifata tabidir.’ İnsanların yaptıkları fark edilir, takdir edilirse insanlar daha çok kendilerinde yeni işler yapma konusunda cesaret ve heyecan bulurlar. O yönüyle insanların ödüllendirilmeleri çok önemlidir. Ben de 25 yıllık Kaymakamlık ve 4 yıllık da Valilik hayatımda insanların çalışmalarını denetliyoruz ve değerlendiriyoruz. Meslek hayatımda insanlara daha çok takdir vermek istediğimi söylemişimdir. Ceza vermek istemiyorum. İnanın meslek hayatımda hep takdirle işimi yapmaya çalışmışımdır. Çalışanlarımızı başarılarından dolayı hep takdirle onure etmişimdir" dedi.
ARKADAŞLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDiYORUM
Bu gün burada ödül alan gazeteci ve diğer arkadaşları tebrik ve takdir ediyorum diyen Vali Kaymak, "İnşallah bu ödül sizler için faydalı ve hayırlı olur.  Hepimizin ortak paydası Samsun diyoruz. Sonuçta ödül alan kişi ve kurumların hepsinin Samsun’a bir katkısı olduğunu düşünüyorum. O yönüyle bu katkıların devam etmesi lazım. Samsun ilkadım şehri. Samsun Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesi meşalesini yaktığı şehir. Her yerde ve her işte öncü olmak lazım. Öncü ve lider olmak sorumluluğu daha çok çalışmayı gerektiriyor. O anlamda da Samsun için çalışan, Samsun için gayret harcayan fark edilip ödüllendirilmeleri çok anlamlı. O yönüyle arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bizler bu ödüle layık görülmekten çok mutlu olduk. Aslında Samsun’da bir buçuk yıldır Valilik görevini yapmaktayım. Geçen yılda arkadaşlar ödül verelim demişlerdi ama ben kendilerine ödülü hak etmek lazım demiştim. İnşallah bu bir buçuk yılda bu ödülü hak etmişimdir" şeklinde konuştu.
BiR DiZi PROGRAMLAR HAZIRLIYORUZ
Bu ödülün sorumluluğunu daha çok artırdığını ifade eden Vali Kaymak, "Daha çok çalışıp bu ödüle layık olmaya çalışacağız. Benim için ve bizler için Samsun çok önemli. Samsun’a hizmet etmek benim için çok kutsal ve çok saygıdeğerdir. İnşallah bundan sonra da Samsun’a ve kıymetli Samsunlulara layık olmaya çalışacağım. Sizlere hizmet etmek benim için en büyük şereftir. İnşallah güzel işlerde ve güzel günlerde karşınıza çıkmak isteriz. Her zaman söylediğimiz gibi bir ve beraber olmak lazım. İktidarı ve muhalefeti ile STK’sı ve gazetecisi ile birlikte el ele vererek Samsun’u daha üst sıralara çıkartıp yaşam kalitesini artırabiliriz diye düşünüyorum. Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılında ilimizde Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bir dizi programlar hazırlıyoruz. İnşallah bu coşkuyu ve milli birlik ruhunu Samsun’dan bütün Türkiye’ye yaymaya çalışacağız. Bütün bu güzellikler Samsun’un tanıtılması ve bütün potansiyellerinin daha da ortaya çıkması için. Samsun’un her alanda öncü olması lazım. İnşallah bu anlamda Yılport Samsunsporumuz da eski günlerine tekrar dönerek Süper Lig’de bizi başarıyla temsil edecektir” dedi.

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...