Teknoloji

Hindistan'daki iPhone modeli belli oldu

Apple, Hindistan hükümeti ile gerekli anlaşmaları yaptıktan sonra iPhone üretimi için çalışmalarını hızlandırdı. Pazarda söz sahibi olmak isteyen şirket Nisan ayında üretime başlıyor.

Hindistan'daki iPhone modeli belli oldu

20 Şubat 2017 12:51
-A

+A

Apple, Hindistan'ın Karnataka bölgesinde Nisan ayında iPhone üretimine başlıyor. Tayvan merkezli Wistron şirketi ile tesisleri kurmak için bir ortaklık anlaşması imzalayan Apple, üretimin başlaması için yoğun mesai harcıyor. Şirketin Hindistan'da üreteceği ilk iPhone modeli de netleşti.

İlk olarak 4 inçlik model üretilecek

Wistron'un Karnataka bölgesinde kurduğu tesiste ilk olarak 4 inçlik model olan iPhone SE üretilecek. Tesisler, sadece iPhone SE'nin üretim ve stok seviyelerini yükseltmekle kalmayacak, aynı zamanda Apple'ın büyüme konusunda ilk sıraya koyduğu Hindistan'daki üretim çabalarının bir başlangıcı olacak.

Akıllı telefon fiyatlarının ortalama 150-200 dolar olduğu ülkede ilk olarak en ucuz iPhone modeli olan iPhone SE'nin üretilmesi normal. Konu ile ilgili bilgi veren kaynaklar, iPhone SE'nin üretilmesinin vergi anlaşmalarına tabi olmadığına işaret ediyorlar. Apple ve Hindistan hükümeti, şirketin bölgedeki yatırımlarının devamlılığının sağlanması için hala görüşmelerini sürdürüyorlar.

Apple, ilk etapta 300-400.000 adet iPhone SE üretmeyi planlıyor. Şirket, diğer iPhone modellerinin de üretimine başlamak için sağlanacak vergi indirimleri ve diğer finansal kolaylıklarla üretim maliyetinin düşmesini bekliyor. Apple, Hindistan'da yatırım yaparak hem buradaki pazar payını yükseltmek, hem de Çin pazarında yaşadığı düşüşü telafi etmek istiyor.

ShiftDelete.Net
 
Anahtar Kelimeler : iPhone ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...